Lenka Nová vydává novou sólovou desku

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Lenka Nová, známá z projektů Michala Horáčka Ohrožený druh a Kudykam, v těchto dnech vydává sólové album nazvané Psí hodina. Zpěvačka však dostala výpověď ze skupiny Laura a její tygři, důvodem je údajně její nový projekt. "Důvodem jsou právě mé sólové aktivity, které v minulosti stály místo v kapele i Ilonu Csákovou," uvedla v oficiálním prohlášení Nová.

Podle manažerky Laury a jejích tygrů Marie Šůchové však byl problém na straně zpěvačky. "Kapelník Karel Šůcha na ni čekal rok a půl během jejího těhotenství. Je nám to líto, ale nemůžeme být v situaci, kdy nevíme, zda nám zpěvačka přijede na naplánovaný koncert, nebo dá přednost svým sólovým projektům," řekla dnes Šůchová. Skupina Laura a její tygři bude dále pokračovat ve své činnosti se zpěvačkou Kateřinou Tomsovou, která je její členkou od loňského roku.

"Všechno je, jak má být. Něco končí a něco nového začíná. Jsem člověk, který řeší spíš budoucnost," podotkla Nová, která za svou budoucnost považuje svoji novou desku a turné k nové desce Vivaldianno MMXII Michala Dvořáka a Jaroslava Svěceného.

Desku Psí hodina pokřtí Nová 3. května v brněnském Metro Music Baru a 9. května v pražském Jazz Docku. Zásadním člověkem, který stojí za vznikem alba, je manžel Nové Michal Pelant. Kytarista hrající s Davidem Kollerem napsal většinu písniček a všechny z velké části zaranžoval. Dalším důležitým spolupracovníkem je Lukáš Pavlásek, který napsal většinu textů.

Kapelník Laury Karel Šůcha skupinu založil na konci roku 1985, k názvu ho inspirovala novela Williama Saroyana Tracyho tygr. Skupina má za sebou přes 1300 koncertů doma i v zahraničí. Šůcha v Lauře a jejích tygrech vychoval řadu mimořádných hudebníků, kromě Pošty zde začínali například Jana Amrichová, Martin Pošta, Ilona Csáková, Dan Nekonečný, Miloš Vacík, Ivan Myslikovjan, Tereza Hálová či Vladěna Svobodová. Před třemi lety kapela odehrála v čistě pánské sestavě přes šedesát koncertů a vydala své zatím poslední album Nejsou malý věci.

Zdroje: ČTK