Dnes je pondělí 18. ledna 2021., Svátek má Vladislav
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

Lenka Nová prožívá úspěšný rok

Lenka Nová prožívá úspěšný rok
zdroj: Archiv

Zpěvačku Lenku Novou dobře znají příznivci skupiny Laura a její tygři, se kterou vystupuje s přestávkami téměř deset let.

Lenka Nová teď  exceluje, spolu s dalšími dámami osobitých hlasů, na turné Ohrožený druh. „Poprvé zpívám jen s klavírem, v komorním prostředí, před tichým, sedícím publikem...  je to pro mě úplně jiný zážitek, velký kontrast proti tomu, co hrajeme s Laurou. Obojí si užívám a jsem za tuhle příležitost vděčná,“ přiznává Lenka Nová.

Ohrožený druh přivádí na jeviště šest šansoniérek (a jako mužský protipól hosta Františka Segráda), které Michal Horáček pozval ke spolupráci na stejnojmenném albu -  v loňském roce nejprodávanějším v České republice. Kromě písní z alba na koncertech znějí i další skladby s texty Michala Horáčka. Lenka Nová tak kromě šansonu Jak se ten chlap na mě dívá (spolu s Naďou Válovou) zpívá také Tak to chodí, Svatí podél cest (z nového lyrikálu Horáčka a Hapky Kudykam) a duet s Františkem Segrádem Bude mi lehká zem. Po podzimních koncertech následují další:  9. 12. v Chebu, 15. 12. v Litovli a 22. 12. Vánoční koncert v pražském Švandově divadle a po Novém roce jarní část turné. Ani pak však Ohrožený druh nezmizí z českých jevišť, mají o něj zájem pořadatelé festivalů a dalších kulturních akcí.

V letošním roce Lenka Nová kromě účinkování v turné Ohrožený druh čile koncertuje s Laurou a jejími tygry, samozřejmě zpívá také na nejnovější desce kapely Nejsou malý věci, byla hostem koncertu Královny popu na Karlštějně a  Vivaldianno Tour 2009 v pražské Hybernii (ze záznamu jej nabídne vánoční Česká televize) a nazpívala píseň Svatí podél cest na desce pánů Hapky a Horáčka Kudykam.  Začíná se zvolna rodit také její druhé sólové album. To první, Nová deska, vyšlo na podzim 2003 a dočkalo se příznivého přijetí kritikou i posluchači. Kdy se zpěvačka (a autorka několika textů ke svým písním) vydá opět do nahrávacího studia? „Právě se nacházíme ve stádiu příprav, sbírání nového materiálu a hledání celkového zvuku desky. První album bylo záměrně žánrově dost široce rozkročené, teď bych se ráda výrazněji profilovala. Hotovo bychom chtěli mít na podzim příštího roku, i když vím, jak těžké je tyto věci plánovat,“ připouští Lenka Nová.

Obdobím bohatým na události Lenka Nová prochází nejen v profesním, ale také soukromém životě. V květnu letošního roku se jí a jejímu manželovi Michalu Pelantovi (kytarista, zpěvák, skladatel a producent, aktuálně hrající s Davidem Kollerem) narodila dcera Kateřina.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma