Lenka Filipová oslaví šedesátiny

- Celebrity autor: Danica Klein

Image zpívající dívky ji neopouští ani v šedesáti, které oslaví v pátek 14. února. Zpěvačka, šansoniérka a kytaristka Lenka Filipová patří léta ke stálicím české hudební scény a své písně si často skládá sama. 

Lenka Filipová

Lenka Filipová,zdroj: Profimedia.cz

Její příjemný altově zabarvený hlas a pohodu navozující melodické songy s poetickými texty dokresluje vlastní brilantní kytarový doprovod. A ve spojení s ní se stále objevují přívlastky křehká, zasněná a romantická. 

Mezi prvním albem Zamilovaná z roku 1981 a významově opačným Tisíc způsobů, jak zabít lásku (2003) vydala víc jak desítku desek, v nichž proplouvá mezi žánry od šansonů přes klasický repertoár až k lidovým písničkám. Z toho všeho pak na koncertech míchá posluchačům koktejl kvalitní hudby. 

Narozena 14. února 1954 v Praze, poprvé vzala do rukou kytaru, když jí bylo devět let. K hudbě ji vedli rodiče, maminka učitelka hudby a tatínek operní pěvec a herec. Studovala na pražské konzervatoři, později i v Paříži. 

Krátce vyučovala na konzervatoři, brzy jí ale začal chybět kontakt s publikem. Hostovala v Semaforu, na koncertech, později založila vlastní skupinu a vyzkoušela si i roli moderátorky. 

Tagy: narozeniny česká zpěvačka

Zdroje: ČTK