Legendární Chris Norman poprvé na turné v Čechách!

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Britský zpěvák a kytarista Chris Norman, který je jedním ze zakladatelů skupiny Smokie, dnes přiletí na své první samostatné turné do České republiky. Na jeho šesti vystoupeních zaznějí hity skupiny Smokie i písně z Normanovy sólové kariéry. Jako předkapela vystoupí The Apples se zpěvačkou Zuzanou Mikovou.

Série šesti koncertů začíná 24. dubna v Plzni, o den později následuje Ostrava, 26. dubna Zlín, 28. dubna Pardubice a turné zakončí 29. a 30. dubna dva koncerty v pražské Lucerně.

"Určitě zazpívám písničky, které si lidé nejvíc pamatují. Pak tam bude asi pět šest písniček z nového alba Time Traveller, skladby z mého sólového působení, jako třeba Midnight Lady, prostě mix všeho," uvedl k programu Norman rozhovoru pořadatel koncertů Jaroslav Topercer. Na koncertech zazní i známý duet se Suzi Quatro Stumblin' In, který majitel typického chraplavého hlasu zazpívá s kytaristkou své doprovodné skupiny Inou Morgenweckovou.

Se skupinou Smokie vystoupil Norman v tehdejším Československu na několika koncertech v roce 1983. "Byl to pro nás zvláštní zážitek, protože někdy v roce 1979 nebo 1980 jsme úplně ukončili činnost a pro tohle turné po východní Evropě jsme se dali zase dohromady," vzpomíná Norman, který v listopadu 1989 těsně před sametovou revolucí natáčel v Praze videoklip Break The Ice. "Lidé byli rozjitření. Úplně bylo cítit ve vzduchu, že se něco změní," podotkl.

Ze skupiny Smokie odešel Norman v roce 1985, O rok později nazpíval úspěšnou píseň Midnight Lady pro německý seriál Místo činu. Norman je společně s bubeníkem Petem Spencerem autorem písně Go To Me, která se shodou okolností v 80. letech dostala na nejprodávanější tuzemský singl s diskotékovým hitem Holky z naší školky. Petr Kotvald se Stanislavem Hložkem na druhé straně desky, která zaznamenala prodej více než milion kusů, nazpívali českou verzi skladby Go To Me pod názvem Trápení. Členové Smokie se prý tehdy divili, že jim přicházejí honoráře z Československa, kde v té době nevydali žádnou desku.

Tuzemští interpreti přezpívali i další hity Smokie. Don't Play Your Rock'n'Roll to Me jako Zpíval jen rock'n'roll, nic víc kdysi proslavil Radek Tomášek, Living Next Door to Alice zní dodnes z rádií jako Alenka v říši divů v podání Karla Zicha, Stumblin' in nabídli Hana Zagorová a Petr Rezek jako Ta pusa je tvá.

Jednapadesátiletý Norman nemá manýry rockových hvězd. "Rod Stewart a další kolegové žijící život pod heslem "chlast, ženy zpěv" jsou určitě šťastni. Já však trávím celý život s jednou manželkou a svými dětmi na malém ostrově Man, takže nejsem dobrým terčem pro paparazzi," řekl Norman.

Tagy: turné Česko

Zdroje: ČTK