Laserové omlazení

- Zdraví autor: red

Jednou z nejúčinnějších metod omlazení a vylepšení vzhledu pokožky je ošetření erbiovým laserem. Klinika Asklepion nyní začala pracovat s novým typem přístroje Fotona, který je mnohem šetrnější a komfortnější než jeho předchůdci.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

 

Odstraňuje různé druhy nezhoubných kožních výrůstků, znaménka a bradavice. Používá se k vyhlazení vrásek a ošetření některých typů jizev podobně jako chemický peeling, ovšem s výrazně lepším výsledkem.

Vyžehlená pleť

„Ošetření erbiovým laserem je radikální, ale vysoce účinný zákrok, který dokáže viditelně omladit obličej až o několik let. Odstraňuje zejména vrásky v obličeji, ale i různé povrchové nerovnosti, jizvičky, či drobné pigmentace.

Oproti jiným typům laserových i nelaserových omlazujících ošetření je jeho výsledek skutečně bezkonkurenční,“ říká MUDr. Kateřina Klauzová, MBA, dermatoložka Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny.

Novým typem erbiového laseru Fotona XS Dynamis se nyní na oddělení laserové medicíny v Asklepionu provádí laserový peeling, termopeel, hloubkový resurfacing nebo neablační rejuvenace.

Dřívější typy vyžadovaly zákrok při celkové anestezii a poměrně dlouhou rekonvalescenci. Při ošetření laserem Fotona, na rozdíl od jeho předchůdců, není nutné provádět zákroky v celkové narkóze, postačí analgosedace nebo lokální znecitlivění krémem EMLA.

Poté je ošetření zcela bezbolestné. Na kůži v místě zákroku vznikne drobný strup, který za pár dnů sám odpadne. Oproti chemickému lze při laserovém peelingu přesněji nastavit intenzitu a hloubku ošetření, snížit riziko zjizvení a docílit mnohem kvalitnějších výsledků.

Omlazení obličeje – šetrný resurfacing

Při resurfacingu se postupně odstraňují jednotlivé vrstvičky tkáně. U hlubokých radiálních vrásek kolem úst je ošetření intenzivnější. Vyhlazují se také jizvy po akné. Hojení po zákroku záleží na hloubce zásahu a individuální schopnosti hojení.

Po ošetření očních víček či krku, kde je pokožka tenčí, je hojení pomalejší. Pokožku je po zákroku nutné dlouhodobě chránit před sluncem přípravky s UV faktorem 50+ a vyhnout se delšímu pobytu na sluníčku.

„Ideální dobou, kdy začít s ošetřením, je období pozdního podzimu, zimy, nebo brzkého jara. Kůže před laserovými procedurami nemá být opálená a po zákrocích se nesmí minimálně několik týdnů vystavovat slunci,“ doporučuje MUDr. Klauzová.

Laserové zákroky je vhodné doplnit korekcí velkých mimických vrásek aplikacemi botulotoxinu a výplňovými materiály. „Efekty laserových zákroků a injekčního ošetření se navzájem doplňují a povzbuzují. Dosáhne se tak maximálního efektu omlazení,“ dodává dermatoložka MUDr. Klauzová z kliniky Asklepion.

 

Zdroje: ČTK