Kurt Cobain chystal album. Vyjde po 18 letech?

- Celebrity autor: Danica Klein

Zpěvák a kytarista kultovní skupiny Nirvana Kurt Cobain připravoval v době své smrti před 18 lety sólové album, které se nyní možná podaří někomu vydat. Uvedla to dnes americká hudební televizní stanice TV-Fuse s odvoláním na člena skupiny Hole, kterou založila vdova po Cobainovi Courtney Love.

Cobain na sólovém albu pracoval s různými lidmi, psal a nahrával na pásky písničky, které překonávaly to, co dělal do té doby. "Směřoval k něčemu skvělému...Pracoval na věcech, které se mi moc líbily. Trochu z toho přede mnou zahrál, proto jsem byl velmi smutný (když zemřel)," řekl kytarista Eric Erlandson.

Televizní stanici také řekl, že slyšel o někom, kdo tehdejší nahrávky Cobaina dává nyní dohromady, a že by tedy mohlo album vyjít posmrtně. "Byl bych rád, fanoušci by byli moc šťastní," dodal bez dalšího upřesnění člen rockové kapely Hole.

Cobain, který se skupinou Nirvana vytvořil styl grunge kombinující heavy metal s punkem a prodal po světě miliony alb, spáchal sebevraždu v 27 letech v roce 1994. Marně prý hledal lék na své vnitřní deprese. Střelil se brokovnicí do hlavy.

Tagy: smrt USA

Zdroje: ČTK