Kubišová pokřtila "srdeční" nahrávku Langerové

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Marta Kubišová dnes v pražském klubu Jazz Dock pokřtila novou nahrávku Anety Langerové. CD a DVD s názvem Pár míst... nabízí záznam ze speciálního akustického koncertu Langerové se smyčcovým triem, který se konal loni 23. prosince v pražském Bio Oko.

"Přeju této nahrávce cestu do srdcí posluchačů a těším se na naši spolupráci, která se chystá," uvedla Kubišová. Langerová bude mimo jiné jedním z hostů na oslavách jejích 70. narozenin.

Pár míst... přináší výběr písní z tří alb Langerové v nových aranžmá za doprovodu smyčcových nástrojů. V akustických úpravách zazněla například píseň Vzpomínka z posledního alba Jsem, skladby, které na koncertech často nehraje, jako například Poplach či Němá a hity V bezvětří, Voda živá nebo Hříšná těla křídla motýlí.

"Pár míst je můj vysněný projekt, na pódiu jsem se během koncertů ještě nikdy necítila tak svobodně jako teď. Stále se poznávám a hledám a dá se říct, že tady jsem se našla asi nejvíc," uvedla Langerová.

Podle zástupce vydavatelské společnosti Supraphon Karla Deniše je nahrávka Pár míst... více než běžným cédéčkem a dévédéčkem. "Jde o srdeční záležitost pro všechny, kdo se toho projektu zúčastnili, něco víc než jenom další nahrávka na našem trhu," podotkl Deniš.

Sama s kytarou

První vítězka soutěže Česko hledá SuperStar, která vydala své poslední album Jsem v roce 2009, zahájila své turné na konci loňského roku. K původním osmi koncertům pro velký zájem přibylo přes dvě desítky dalších. Aktuálně turné Pár míst... pokračuje 19. června koncertem na Letní scéně na Kunětické hoře. Další informace o turné jsou na internetových stránkách www.langerovaaneta.cz.

"Vždycky jsem si přála vylézt na pódium jenom sama s kytarou. Tak se na lidech nejlépe otestuje, jaké ty písničky vlastně jsou," řekla před časem Langerová. Na pódiu se s ní objevuje violoncellistka Dorota Barová a violista Vladan Malinjak. Kromě nich má za zády část své kapely, houslistku Veroniku Vališovou a pianistu Jakuba Zitka.

Tagy: čd dvd

Zdroje: ČTK