Když víčka neprozrazují stáří

Úpravy očních víček (tzv. blepharoplastika) patří mezi nejčastější estetické operace hlavně proto, že kůže v této oblasti je nejtenčí z celého těla. Navíc je díky mimice mimořádně zatěžovaná takže právě tam dochází k prvním viditelným projevům stárnutí.
Problém je vystupňován v oblasti nad vnitřními koutky očí a na dolních víčkách tvorbou výrazného vyklenutí (na dolních víčkách tzv. "pytle pod očima"), které je způsobeno ze spodu tlačícími tukovými váčky na ochabující kruhový oční sval a uvolněnou kůži.
Dolní nebo horní?
"V současné době lze s úspěchem využívat i nejmodernější techniku, kdy laserový paprsek, který nahrazuje klasický skalpel, umožní provést operaci v mnohem kratším časovém intervalu a v případě těch dolních i bez viditelných jizev," říká primář Vlastimil Víšek z kliniky MEDICOM VIP.
Úpravy dolních víček se provádí většinou ambulantně v místním znecitlivění, někdy je ale zapotřebí krátké narkózy. Je nutné, aby si na operaci pacient přinesl tmavé sluneční brýle.
Výsledkem je resekce přebytečné kůže, odstranění tukových váčků případně úprava kruhového očního svalu. Díky tomu zmizí "pytle" pod očima, dochází i k vyhlazení vrásek, evidentní je mnohem mladší vzhled.
Pacient obvykle odchází ještě v den operace domů, kde ale musí bezpodmínečně po dobu otoků dodržovat klidový režim vleže se zvýšenou polohou hlavy a s přikládáním sterilních chladivých obkladů na oční víčka a elastickou kompresi na noc.
zdroj:
tisková zpráva
Pro krásu i zdraví
Ta samá péče platí i u horních víček. Těm obvykle dominují značné kožní nadbytky až převisy a vyklenutí nad vnitřními koutky. Je tedy nutné podélně rozpoltit kruhový oční sval v místě nad vnitřními koutky.
Tím se otevře cesta k tukovým váčkům zespodu tlačícím a ty pak se pak poměrně snadno odstraní. Sval se šije velmi jemným, samovstřebatelným vláknem a výsledná malá jizva je umístěna do přirozené ohybové rýhy víčka.
"Tyto operace lze velmi dobře kombinovat s jinými estetickými výkony na obličeji, především s face-liftingem. Pro pacientky mají význam nejen estetický, ale i funkční, pohyby víček snadnější, svalovina kolem očí je méně zatěžována a je výrazně snížena náchylnost očí k únavě a ke spontánním otokům," uzavírá primář Víšek z kliniky MEDICOM VIP .
zdroj:
tisková zpráva
Pravda je taková, že oční víčka u současné generace trpí fakt hodně. Co si budeme povídat. Do počítače a do displejů dneska koukáme prakticky všichni. Takže není nic zvláštního, že ve čtyřiceti chodíme na operace očních víček, protože máme oči takzvaně vykoukané. 🙂 Ale jako to je zase benefit současné medicíny. Proč toho nevyužít, když to jde? 🙂