Janek Ledecký oslaví své padesátiny prací

- Celebrity autor: Danica Klein

Své padesáté narozeniny, které připadají na 27. července, oslaví zpěvák a skladatel Janek Ledecký koncertem ve slovenských Bohunicích. Hned druhý den se představí na Harley Festu ve Staré Turé. "Chtěl jsem si dát k narozeninám koncert a organizátoři v Bohunicích se mi ozvali jako první. Žádné další velké oslavy nemám v plánu," sdělil Ledecký.

Již v červnu chystá bývalý člen úspěšné kapely Žentour koncerty v Olomouci a Havířově, vedle hraní na různých festivalech ho o prázdninách čeká tradiční surfařská dovolená v Řecku. "Budeme hrát novinky, ale samozřejmě i staré věci, které si lidi žádají, každopádně úplně jiné písničky než na mém tradičním Vánočním turné - daleko víc směrem k rokenrolu. Musím říct, že ze všech disciplín, které dělám, ať už to je psaní muzikálů nebo písniček, mě živé koncerty baví ze všeho nejvíc," uvedl Ledecký.

Zatímco v létě bude Ledecký vystupovat se svou doprovodnou kapelou (Štěpán Smetáček - bicí, Dave Mendéz - baskytara, Edita Čechová a Jana Burášová - vokály), v září ho čeká několik koncertů s Žentourem. Například hned 1. září vystoupí na Pilsner festu v Ústí nad Labem.

Ve skupině Žentour působil Ledecký od roku 1982. O deset později zahájil sólovou kariéru. Hrál také v několika muzikálech, některé (Hamlet, Galileo) sám složil. Letos v březnu byla v Praze uvedena takzvaná světová verze úspěšného muzikálu Hamlet, tentokrát pod názvem Hamlet The Rock Opera. Vznikla ve spolupráci s americkým režisérem Robertem Johansonem. Hamlet měl od roku 1999 včetně zahraničí přes 1300 repríz.

Tagy: narozeniny turné Slovensko

Zdroje: ČTK