Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Jaké pojištění si mohou lidé ke své kreditní kartě pořídit?

Jaké pojištění si mohou lidé ke své kreditní kartě pořídit?
Kreditka | zdroj: Redakce

Kreditní karty nemusí svým uživatelům sloužit pouze jako prostředek směny. Též se mohou stát praktickým pomocníkem. Kromě pohotových finančních prostředků nabízí i řadu výhod v podobě pojištění, které klientům pomáhá na cestách nebo při nenadálých událostech.

Bankovní a úvěrové společnosti poskytují svým klientům řadu pojistných služeb. Některé jsou v ceně kreditní karty, jiné za poplatek. Tyto služby se obvykle pohybují v řádu stovek nebo tisíc korun ročně, ale v případě potřeby ušetří tisíce, statisíce i miliony.

Pojištění schopnosti splácet

Lidé, kteří se rozhodnou pro úvěr formou úvěrové smlouvy, kreditní karty nebo kontokorentu, vždy podstupují riziko neschopnosti splácet. Důvody mohou být různé – ztráta zaměstnání, dlouhodobá pracovní neschopnost, invalidita nebo smrt. Pro tyto případy se lze vždy pojistit, aby byli klient i jeho rodina uchráněni před zbytečnými nepříjemnostmi. 

V případě vzniku pojistné události se pojišťovna postará buď o vyplacení měsíčního plnění po smluvně dohodnutou dobu (ztráta zaměstnání, pracovní neschopnost), nebo vyplatí jednorázovou částku ve výši nesplacené jistiny (trvalá invalidita, úmrtí).

Pojištění pravidelných plateb

Nenadálými událostmi nemusí být ohroženo pouze splácení půjčky, ale i pravidelné měsíční platby jako inkaso, školné a další. Pojištěný opět v případě pojistné události může získat buď jednorázovou částku, nebo pravidelnou měsíční výpomoc po určitou dobu.

Pojištění kreditní karty při krádeži, ztrátě nebo jejím zneužití

Krádeže peněženek a kabelek patří mezi nejčastěji řešené trestné činy. Za první pololetí 2013 bylo hlášeno přes 8 000 kapesních krádeží. Aby člověk předešel potížím, může se pro tento případ pojistit. Pojištění platí také v případě ztráty nebo zneužití kreditní karty například na internetu.

Některé kreditní karty jako Citi kreditní karta mají v rámci tohoto pojištění také finanční náhradu ztracených dokladů, mobilního telefonu, peněženky, tašky či klíčů.

Cestovní pojištění

Nakonec nechybí ani tradiční pojištění na cesty, které se stalo součástí i řady běžných účtů. S tímto pojištěním již lidé nemusí před dovolenou nic řešit, jelikož platí dlouhodobě pro běžné zahraniční cesty. Lze pojistit též celou rodinu. Takovou kartou je například Citi ČSA Master Card Worl. Zahrnuje léčebné výlohy, ztrátu nebo zpoždění zavazadel i odpovědnost za škodu na zdraví a majetku. Klient si pouze musí ohlídat pojistné limity. Asociace českých pojišťoven doporučuje následující minima – léčebné výlohy 1 250 000 Kč, odpovědnost za škodu na zdraví 1 000 000 Kč a odpovědnost za škodu na majetku 500 000 Kč.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,190 26,290
USD 21,930 22,070
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma