Dnes je středa 17. srpna 2022., Svátek má Petra
Počasí dnes 32°C Skoro jasno

Jak udělat ze zimní svatby nezapomenutelný zážitek?

Jak udělat ze zimní svatby nezapomenutelný zážitek?
zdroj: Tisková zpráva

Váš velký den se zdaleka nemusí odehrávat během svěžího jara nebo uprostřed horkého léta. Poslední dobou jsou totiž stále více v kurzu zimní svatby – a ještě aby ne. Vidina bílé sněhové pokrývky, praskajícího dřeva v krbu nebo obřadu v zimním altánku láká nejednu nevěstu. Proč se rozhodnout pro zimní svatbu a co by na ní nemělo chybět?

Výhody zimních svateb
Jednou z největších předností zimních svateb je většinou bezproblémová dostupnost termínů a konkrétních míst. Svatební sezóna probíhá od června do září a zima je tedy mimo hlavní svatební období. Proto se spíše nesetkáte s tím, že by vaše vysněné místo bylo již obsazené.

Další velkou výhodou jsou bezkonkurenční ceny, se kterými byste se během hlavní svatební sezóny setkali jen stěží. Pronájem místa vás proto vyjde levněji a dost možná i náklady na svatební hostinu budou nižší než během rušných letních měsíců. Nicméně vše záleží na domluvě s majitelem prostor nebo restaurace. Také svatební šaty si vypůjčíte bez problému. Kvalitní šaty nebývají v zimě zarezervované či vyprodané.

TIP: Přestože jsou termíny pro pořádání svateb v průběhu zimy většinou volné, nespoléhejte na to v případě výběru svatebního fotografa. Fotografové totiž mají napilno v průběhu celého roku, a tak s případnou rezervací zbytečně neotálejte.

Co se může zkomplikovat
Svatba v zimě neskýtá pouze výhody. Má také svá úskalí, o kterých je lepší vědět předem. V prvé řadě se jedná o počasí, které je v zimních měsících přece jen trochu více nevyzpytatelné než na jaře či v létě. Může se tak stát, že místo příjemné zimní pohádky vás bude čekat sněžná vánice a zhatí jinak zcela bezchybně připravené plány. Podobnou nevýhodou pak mohou být třeskuté mrazy, které nejsou pro většinu svatebčanů zcela příjemnou záležitostí.

Pokud se rozhodnete pro svatbu mimo vaše bydliště a víte, že vás čeká delší cesta, připravte se na to, že vás může zastihnout dopravní kolaps. Sněhové kalamity totiž bývají v zimě na pořadu dne, a tak se může stát, že byste do místa obřadu nemuseli dorazit vy či vaši svatebčané.

Kouzlo zimních svateb
I přes několik málo nevýhod skýtá zimní svatba spíše benefity. Představuje totiž unikátní a originální svatební den, který jen tak někdo nezažije. Interiér i exteriér si můžete vyzdobit například v duchu ledového království, které protknete zelenou nitkou v podobě jehličí. Svatební šaty snadno doplníte o elegantní a stylový zimní kožíšek a svatební menu vás příjemně zahřeje nejen klasickou polévkou, ale třeba také dezertem ovoněným skořicí a hřebíčkem. Zkrátka a dobře, zakomponování typických zimních prvků do vašeho velkého dne podpoří jedinečnou atmosféru události, na kterou budete roky vzpomínat.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 17.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,490 24,590
USD 24,040 24,220
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma