Dnes je sobota 25. září 2021., Svátek má Zlata
Počasí dnes 11°C Polojasno

Jak si užít Valentýn o samotě?

Jak si užít Valentýn o samotě?
Den svatého Valentýna | zdroj: ThinkStock

Všichni zadaní a vy zase jako kůl v plotě? Tak proč si neužít čtrnáctý únor naplno jako plnohodnotný single?

Lásku holt nemůžeme mít všichni a možná i vy patříte mezi čerstvě nezadané či mezi léty kované singly. V obou případech rozhodně není důvod se zavírat doma s krabičkou kapesníků v umolousaných teplácích, litrem vína (ať si je kvalitní jak chce!) a notebookem napěchovaným filmy romantickými až hanba.

Ba naopak, proč jednou neukázat, že člověk, ačkoli je sám a občas propadá smutkům, může fungovat naprosto normálně, samotu si užít a co je nejhlavnější – bez přetvářky!

Samozřejmě, že láska je krásná věc, ale kňourat doma není žádný druh terapie, tak si pojďte trochu tu samotu okořenit!

Den, který budete milovat

Jsou dny, kdy se nemůžete ani vidět a jsou dny, které začnete tou nejlepší snídaní, i kdybyste si kvůli ní měli o hodinu přivstat. Takový skvělý černý čaj nebo cappuccino s croissantemrozhodně stojí za to.

Jsou skvělé dny, kdy utečete z neuklizeného domova a jdete si koupit nové boty a hned z nich vyjdete z obchodu, to samé uděláte i se šaty, přestože budete možná pochybovat, jestli mají dobrý střih nebo snad barvu, koupíte si děsně neskladnou Aquilu ve skle, kterou nelze znovu uzavřít, ale je natolik stylová a ekologická, že si připlatíte i přirážku 5,- (i když se nedá téměř nikde vrátit) a sami si dojdete na výtečný oběd.

Pak si nezapomeňte dát kávu se zákuskem a přečíst Elle anebo stránky nějaké bezvadné knihy. Pokud chcete něco vážnějšího nezbývá než doporučit Zatím dobrý, ale jestli jste romantické duše jděte do Umět milovat nebo Poslední dopis od tvé lásky.Možná pak budete pokračovat na nějakou bezvadnou výstavu nebo půjdete na koncert, do divadla nebo možná do kina. Nacpete si pusu marshmallow nebo sladkého popcornu a zapijete ho kolou. Zdá se to nejspíš jako nuda, ale vychutnat si nějaký umělecký zážitek jen tak sám, potichu (a s plným žaludkem) je bezva zábava. 

Když už přijde večer, určitě dvě deci vína neuškodí, stejně jako nějaký lehký salát a pizza. Stoprocentně to bude nezapomenutelný večer, hlavně když si uvědomíte, že svůj hlas slyšíte jenom, když mluvíte s číšníkem nebo si kupujete lístky. A když si nakonec (tajně doma nebo extrovertně kdekoli) zatančíte pěkně od podlahy a symbolicky v parku vykouříte cigaretu a spočítáte hvězdy (a doopravdy budete počítat).

Až na konci dne je dovoleno se trochu zasnít a poslechnout si třeba Norah Jones spíš než Krávu od Báry Polákové.

Obrázek zdroj: StudentPoint.cz

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma