Dnes je středa 21. dubna 2021., Svátek má Alexandra
Počasí dnes 6°C Dešťové přeháňky

Jak je možné, že se dnes tolik rozmáhají půjčky online?

Jak je možné, že se dnes tolik rozmáhají půjčky online?
zdroj: tisková zpráva

Dřív bylo něco takového absolutně nemyslitelné. Pokud jste chtěli půjčit peníze, museli jste se vydat osobně do banky či nebankovní společnosti a prokázat jim, že jste dostatečně důvěryhodní. Dnes vám půjčí online každý druhý nebankovní poskytovatel. Jak je tohle možné?

Pravděpodobně je to způsobené zejména tím, že se doba prostě změnila. Lidé jsou zvyklí si přes internet sjednat pojištění, nakoupit, zavolat babičce, objednat ke kadeřnici, vybrat si dovolenou. Od počítače nebo telefonu vyřizujeme všechno, tak proč ne online půjčku?

Samozřejmě se toho ověřuje méně

V bance si vás při osobním setkání pořádně proklepnou, při žádostech o online půjčky si vás však nemá kdo proklepávat. Obvykle zadáváte jen pár údajů, které se dají vyčíst z občanského průkazu, nemusíte shánět ručitele ani dokládat výši příjmů. Ověřit v registrech dlužníků si vás mohou dle jména, ale často to ani nedělají.

Menší kontrola nad tím, komu půjčují, vede poskytovatele online půjček k jedné věci – půjčovat méně. Schválně si všimněte, že při online půjčce vám nikdo nenabídne statisíce. Půjčovat velké peníze tímto způsobem by prostě bylo příliš rizikové. Většinu půjček, o které Češi žádají, však tvoří ty do výše cca 30 000 Kč. Lidé je používají na menší rekonstrukce či nečekané výdaje v domácnosti. A pro takové případy je online půjčka ideálním řešením.

Pro koho online půjčka vhodná rozhodně není?

Pro toho, kdo potřebuje větší obnos peněz, nebo kdo nemá účet. Peníze vám totiž během několika minut přijdou na bankovní účet. Kdo jej nevlastní, je odkázán na půjčky v hotovosti, jichž je v poslední době daleko méně. Většina světa žije online.

Do dvaceti minut máte peníze na účtu

Vlastně i dříve. Záleží na tom, jak moc se budete rozhodovat, od koho si online půjčku vezmete, a jak dlouho vám bude trvat vyplňování potřebných informací. Například společnost CoolCredit totiž dokáže peníze ke svým klientům poslat do deseti minut od odeslání žádosti. Počítá s tím, že podepsání smlouvy přes SMS vám zabere minutu, přiložení kopie OP a výpisu z účtu po dvou minutách a pět minut si nechává na vyhodnocení žádosti ze své strany.

A je to vůbec bezpečné?

Všechno to zní moc pěkně. Nemusíte nikam chodit žadonit o peníze, vyřídíte to během pár desítek minut a peníze lze využít na cokoliv. V čem je háček? Vlastně v ničem. O bezpečnost se bát nemusíte. I nebankovní poskytovatelé jsou dnes pod dohledem ČNB a žádní nepoctiví by se už na českém trhu dávno neměli vyskytovat. Jediný nebezpečný faktor jste tady vy. Vy musíte objektivně zhodnotit, zda budete schopní danou částku splatit, a pokud ne, tak si půjčku prostě nebrat a popřemýšlet o jiném řešení. Nepůjčí vám někdo ze známých? Opravdu ty peníze potřebujete? Vzít si půjčku s vědomím, že ji nebudete schopní splácet, automaticky znamená dostat se do finančních problémů.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,910 25,990
USD 21,520 21,660
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma