Jablečný ocet by neměl scházet v žádné moderní kuchyni!

- Zdraví autor: Lucie Hyblerová

Ocet je velmi užívané ochucovadlo pro svou výraznou kyselost. Podle toho, z jakého výchozího produktu ocet vyrábíme, dosáhneme intenzity kyselosti. Existují octy sladové, rýžové, balzamikové, vinné a další. My si posvítíme na velmi chutný typ octa, a to na jablečný, který se získává zkvašením jablečné šťávy, obsahuje kyselinu octovou a díky ní je tak "zvláštně" kyselý.

Jablečný ocet

Jablečný ocet,zdroj: ThinkStock

Jablečný ocet byl v rámci lidové medicíny velmi oblíbeným lékem skoro na všechno. Říká se, že dokáže dostat pod kontrolu artritidu, krevní tlak, cholesterol, záněty a také, že odbourává tuky. Právě kvůli poslednímu účinku se po jablečném octě strhl velký zájem. Je nutné ale říci, že všechny výše jmenované schopnosti jablečného octu nejsou ve skutečnosti prokázány a nejsou podloženy lékařskými argumenty.

Tento typ octa kromě kyseliny octové obsahuje vitaminy B1, B2 a B6, jablečný pektin, niacin, biotin, kyselinu pantothenovou a listovou, vitamin C. Dále v menším množství sodík, draslík, fosfor, vápník, hořčík a železo.

Různé druhy octů

Různé druhy octů,zdroj:ThinkStock

Jistým účinkem octu je ale posílení trávení a odstranění škodlivých látek v těle. Také posiluje vaši celkovou obranyschopnost. Proto se vyplatí užívat ho při vaření. Zvláště v teplých měsících je nesmírně zajímavým a specifickým ochucovadlem lehkých salátů. Velmi aromatickou zálivku vytvoříte např. spojením jablečného octa, limetkové či citronové šťávy s olivovým olejem. 

Pokud ve vaší kuchyní jablečný ocet chybí, nebojte se zkusit zařadit ho do vaší škály zdraví prospěšných potravin!

Tagy: gastronomie

Zdroje: Redakce,Ordinace.cz