Hudební klan Jacksonů vyráží po letech na turné

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. Jackson 5 vyráží 30 let po posledním koncertu své někdejší dětské skupiny na turné. Zesnulý Michael Jackson, jenž po boku svých bratří začínal kariéru popové hvězdy, se turné formace The Jacksons zúčastní alespoň virtuálně.

Skupina Jackson 5 ovládala hitparády v 70. letech. Z pěti bratrů se pak Michael Jackson prosadil i jako samostatný zpěvák a stala se z něj světová megastar.

Zbylí bratři - Marlon, Jermaine, Tito a Jackie - se nyní rozhodli zkusit ještě jedno turné. Koncerty mají provázet záběry Michaela Jacksona promítané na plátno. Turné začíná dnes večer v kanadském městě Rama, asi 100 kilometrů severně od Toronta, a pokračovat bude v 15 městech USA.

Původní skupina Jackson 5, kterou dal v 60. letech dohromady otec chlapců, slavila v 70. letech obrovské úspěchy. Prodala více než 100 milionů desek a v roce 1997 byla uvedena do Rock'n'rollové síně slávy. Své poslední turné uskutečnila pětice v roce 1984 a naposledy společně vystoupila ještě jednou v roce 2001.

Nejstarší z bratrů, 61letý Jackie Jackson, označil turné nazvané Unity (Jednota) za splněný sen. "Můj bratr je teď u boha v nebi. Ale jeho duch je tady s námi na scéně. Michael mi říkal, že by chtěl, abychom zase všichni zpívali. Chce, aby legenda žila dál," řekl německému deníku Bild 57letý bratr krále popu Jermaine.

Jermaine Jackson nedávno přiznal, že se při zkouškách na vystoupení několikrát rozplakal. "Jsem tak navyklý, že Michael je po mé pravici, a pak Marlon, Jackie a dál. Na to si prostě nikdy nezvykneme," řekl podle agentury AP k absenci nejslavnějšího z bratrů.

Některé koncerty chystaného turné už jsou vyprodány. Jeden nich se uskuteční v newyorském Apollo Theater, kde Jackson 5 v roce 1969 vyhráli amatérskou soutěž, a začal tak jejich strmý vzestup ke slávě.

Tagy: turné

Zdroje: ČTK