Hitparádu vedou noví Depešáci

VIDEO - Kultura autor: Danica Klein

V hitparádě hudebních desek se v první desítce událo oproti minulému týdnu jen minimum změn. Pořadí na prvních sedmi místech se nezměnilo, stále vedou noví Depeche Mode. Jediným novým jménem je Vojtěch Dyk a big band B Side Band, jejichž nahrávka natočená na koncertu v pražské La Fabrice se vrací mezi desítku nejprodávanějších alb.

Depeche Mode

Depeche Mode,zdroj: Archiv

Na druhém místě zůstává kapela Kryštof s jejím albem Inzerát, na třetím deska Lucie Vondráčkové s názvem Oheň. Čtvrtý je David Bowie s albem The Next Day, následuje Jaromír Nohavica s albem Tak mě tu máš, které je nejprodávanější tuzemskou deskou loňského roku. Šestou pozici udržela deska 20/20 Experience hudebníka a producenta Justina Timberlakeho. Na sedmém místě setrvala nová deska Old Sock kytarového mistra Erica Claptona, který se 19. června představí v pražské O2 areně.Na osmou příčku z desáté poskočil Nick Cave s deskou Push The Sky Away a devátí zůstávají Iron Maiden s CD a DVD Maiden England.

Z tuzemských nahrávek se ještě v první dvacítce objevila deska Monkey Business Happiness of Post Modern Age, dále dvě alba Racek a Cesta do záhu(d)by od Tomáše Kluse a duety Petra Muka s názvem Spolu. 

Ze zahraničních alb byl ještě zájem o nahrávku Exile britského dua Hurts, starší nahrávku zpěvačky Adele nazvanou 21, album zpěvačky Pink s názvem Truth About Love, chlapeckou skupinu One Direction s deskou Take Me Home, What About Now od Bon Jovi a sólový projekt zpěváka Edguy Tobiase Sammeta (Avantasia) Mystery Of Time. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení prodejen zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda

Zdroje: ČTK