Dnes je středa 27. ledna 2021., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 2°C Oblačno

Festival Evolution představí trendy, novinky a inspirace pro zdravý a moderní životní styl

Festival Evolution představí trendy, novinky a inspirace pro zdravý a moderní životní styl
Festival Evolution | zdroj: http://www.festivalevolution.cz/

Celkem pět veletrhů pod jednou střechou můžete navštívit na Festivalu Evolution, který se uskuteční 19. až 21. dubna na pražském Výstavišti. Zájemci v Průmyslovém paláci najdou novinky z oblastí bio, zdraví, ekologie, esoteriky, osobnostního růstu a inspirace. 

Kromě tří stovek stánků s přehlídkou nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či udržitelného přístupu k životu nabídne Festival návštěvníkům také bohatý doprovodný program (přes 100 účinkujících z 11 zemí představí program o více než 150 hodinách na 10 pódiích).

V sobotu večer proběhne nefalšovaná festivalová tancovačka se společnými etnickými kruhovými tanci z Bretaně, Řecka, Izraele, Arménie i Tibetu a závěrečným Tancem univerzálního míru, a v neděli program festivalu skončí závěrečným jam session v němž vystoupí bubeníci a tanečníci TiDiTaDe a s nimi Hawa a Antonie z Yellow sisters, Ondřej Smeykal s didgeridoo a alikvotní zpěvák Wolfgang Saus. Už jste bubnovali, tančili nebo zpívali alikvotně společně s dalšími stovkami lidí? Jestli ne, nenechte si ujít společné hudební prožitky na festivalu!

Autorka Léčivého divadla Gabriela Filippi uvede svou divadelní hru vyprávějící o ženách komunikujících s anděly - Andělé v mém srdci, na představení pak naváže besedou s diváky. V průběhu festivalu se budete moci přidat se ke společnému sypání mandaly barevnými písky, v neděli bude mandala smetena a vsypána do Vltavy (případní zájemci si mohou část písku odebrat).

Jsme, co jíme

Brazilská výtvarnice a terapeutka Sandra Epstein bude přednášet o svém prožitkovém zkoumání Atlantského deštného pralesa, který představuje jednu z největších biodiverzit na planetě, a ve střední hale vystaví velkoformátové fotografie z této krásné divočiny.

Jsme, co jíme - kvalitní výživa je jednou z nejlepších investic, kterými můžete dlouhodobě prospět svému zdraví. Dozvíte se například, jaká kritéria musí potraviny splnit, aby mohly být označeny novým logem "Zdravá potravina.cz", jaké jsou nejčastější „triky“ výrobců a jak si vybrat kvalitní potraviny.

Populární Zdeněk Pohlreich ve své kuchařské show na hlavním pódiu již tradičně představí vegetariánské a bio produkty partnera veletrhu Spar Česká obchodní společnost. Konzultovat zdravý životní styl a stravování bude možné s výživovou poradkyní Kristýnou Kalinovou, známou z pořadu „Tescoma s chutí“. Mezi přednášejícími nebudou chybět ani Margit Slimáková, odbornice na zdravotní prevenci a výživu, nebo Vlasta Hlinková, která uvede krátký kurz a ochutnávku živé stravy neboli rawfood.

Přímo v areálu výstaviště bude možné si vyzkoušet jízdu na elektrokolech, inspirovat se zdravým a levným bydlením v domech z přírodních materiálů nebo se seznámit se širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“. Chybět nebudou tipy a rady na komunitní pěstování, balkonové zahradničení, „domácí“ kompostování, urban gardening, atd. Na Festivalu si budete moci zdarma zasadit ředkvičky, saláty, rajčata, bazalku nebo jahůdky do substrátu z domácího vermikompostéru a odnesete si je v kompostovatelných kelímcích. V cyklo-fresh-baru si zase můžete vlastní silou umixovat čerstvou šťávu z ovoce či zeleniny. Ve veletržním kině poběží již tradičně nejnovější filmy z festivalu Ekofilm a nově také z festivalu Expediční kamera.

Zdravé početí, zdravý porod, zdravé mateřství, zdravá rodina a zdravá společnost budou nosnými tématy – přirozená výchova a vzdělávání, nejnovější možnosti a formy výchovy a vzdělávání s inspiracemi ze zahraničí, nové pohledy a souvislosti předních odborníků na „přirozené“početí, čerstvé informace a doporučení pro zdravý a bezpečný porod. Další programy poradí maminkám, jak děti správně krmit, oblékat i přebalovat.

Řada odborníků v čele s americkým psychologem Peterem Grayem (USA) bude diskutovat o tom, zda je organizované školství v podobě, v jaké ho známe, jedinou alternativou vzdělávání, nebo je 200 let starým přežitkem a jestli se „blýská“ na život bez škol.

Festival navštíví opět řada velmi zajímavých zahraničních hostů: Sandra Epstein, Brazílie, Alla Kulikova, Rusko, Katarina Lone Mýtna, Slovensko, Edith Oepen, Německo, Estela Orbito Palaris, Filipíny, Silvano Paolucci, Itálie, Wolfgang Saus, Německo, Simona Wenger, Švýcarsko, Dietfried Wruss, Rakousko, Peter Živý, Slovensko,… Novinkou festivalu jsou hangout přenosy, díky kterým se setkáte s dalšími zahraničními lektory: Dan Millman (USA) - „pokojný bojovník“, Anatolij Někrasov (RU) - psycholog, Nádí Chinnapa Palanisamy, (IND) – vykladač palmových listů, Peter Gray (USA) – profesor psychologie.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,020 26,100
USD 21,430 21,550
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma