Drogy stojí za úmrtím řady hvězd

- Celebrity autor: Danica Klein

Výběr případů úmrtí známých herců, na jejichž smrti se údajně podílely drogy či předávkování léky v uplynulých 20 letech.

Hvězdy, které se předávkovaly

Hvězdy, které se předávkovaly,zdroj: Redakce

RIVER PHOENIX (23) - Americký herec zemřel v říjnu 1993 na předávkování kombinací heroinu a kokainu před prominentním losangeleským klubem Viper Room, který v té době patřil herci Johnnymu Deppovi

ANNA NICOLE SMITHOVÁ (39) - Americká modelka a herečka, zemřela v roce 2007 v jejím hotelovém pokoji na Floridě podle spekulací na předávkování směsí drog a léků. 

HEATH LEDGER (28) - Australský herec zemřel v roce 2008 ve svém bytě na newyorském Manhattanu zřejmě po předávkování léky na spaní. 

JEFF CONAWAY (60) - Americký herec, který se proslavil rolí v muzikálu Pomáda, v květnu 2011 zkolaboval ve svém kalifornském domě zřejmě po předávkování léky proti bolesti. Jeho rodina se později rozhodla o jeho odpojení z podpůrných přístrojů. 

WHITNEY HOUSTONOVÁ (48) - Americká zpěvačka a herečka zemřela v únoru 2012 v kalifornském Beverly Hills. Oficiálně příčinou její smrti bylo náhodné utonutí, úřad koronera také naznačil, že k její smrti přispěla srdeční choroba a užívání kokainu. 

CORY MONTEITH (31) - Kanadský herec, který se proslavil rolí v hudebním televizním seriálu Glee, zemřel v červenci 2013 v hotelu ve Vancouveru poté, co se předávkoval heroinem a alkoholem. 

PHILIP SEYMOUR HOFFMAN (46) - Americký herec byl nalezen mrtev v neděli 2. února ve svém bytě v New Yorku s injekční stříkačkou zapíchnutou v paži. Policisté v jeho bytě nalezli na 50 sáčků zřejmě s heroinem a našli tam i množství léků. 

Tagy: Hollywood herci předávkování

Zdroje: ČTK