DOXagora: Vernisáž se symbolickým datem inaugurace

- Kuriozity autor: Danica Klein

Cílem projektu je vytvořit prostor pro výměnu různých názorů a myšlenek týkajících se důvodů dnešní systemické krize v různých oborech a nabízet její možná řešení.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

DOXagora chce oslovovat a dlouhodobě přivádět do Prahy přední mezinárodní myslitele a současně dát příležitost české veřejnosti podílet se pravidelně na diskusi o palčivých otázkách. Řecké sloveso αγορεύω, odvozené z podstatného jména agora [αγορά], znamená veřejně mluvit. 6. březen je symbolickým datem inaugurace DOXagory. Projekt se liší od jiných diskuzních fór svým spojením se specifickým místem umělecké instituce a jejích výstavních projektů.

Centrum současného umění DOX od svého otevření v říjnu 2008 uskutečnilo řadu výstav a velký počet přednášek, diskusí a panelů včetně několika specifických diskusních projektů - 12 hodin budoucnosti a Jaká je vize Prahy (cyklus veřejných diskusí, který již vstoupil do druhého ročníku), live rozhovory ve výstavě Luciferův efekt či přednášky mezinárodních osobností (například Zygmunt Bauman, Slavoj Žižek, Philip Zimbardo), jež bezprostředně se zaměřením DOXagory souvisejí. Reakce veřejnosti i panelistů nás vedly k rozhodnutí věnovat prostor DOXagoře v Centru současného umění DOX.

Tagy: Praha umění dox