Do čela prodejní hitparády se vrátil Michal Horáček

- Celebrity autor: Danica Klein

Do čela žebříčku nejprodávanějších alb za minulý týden se z druhého místa vrátil Michal Horáček s projektem Český kalendář. S dvojalbem šansonů různých interpretů na své básnické texty si prohodil pořadí s Karlem Gottem a jeho albem předělaných světových hitů Láska je nádhera (Dotek lásky 2). 

Michal Horáček

Michal Horáček,zdroj: Profimedia.cz

Na třetí místo z devátého postoupila skupina Nightwork se svým údajně posledním albem Čauki Mňauki, která v pondělí absolvovala v O2 areně koncert před 15.000 diváky. Na čtvrté příčce zůstává nahrávka skupiny Kryštof k albu Inzerát, na pátou z osmého poskočil Dan Bárta a Illustratosphere s deskou Maratonika, následuje soundtrack z filmu Křídla Vánoc.

Sedmá pozice stejně jako minulý týden patří Haně Hegerové a kompilaci Zlatá kolekce (1957-2010), osmá je nejvýše umístěná zahraniční nahrávka v žebříčku, nové album Celine Dion. Na devátém místě skončil výběr hitů Václava Neckáře vydaný u příležitosti jeho 70. narozenin a desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá album Marie Rottrové Čas motýlů, které je výběrem jejích písní s texty Jaromíra Nohavici. 

Z domácích nahrávek se do druhé desítky prosadil právě ostravský písničkář s posledním studiovým albem Tak mě tu máš a výběrem hitů Tenkrát / Nostalgie 90.let, skupina Mandrage s nahrávkou Siluety, Chinaski s kompilací 20 let v síti, Kabát s nahrávkou a DVD Suma sumárum (Best Of) a Štefan Margita s deskou Melancholie. 

Ze zahraničních interpretů zaujala eponymní deska Avril Lavigneové, novinka Robbieho Williamse Swings Both Ways a slovenští interpreti Richard Müller (Hlasy) a Jana Kirschner (Moruša Biela). 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení několika prodejen zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda česká hudební scéna

Zdroje: ČTK