Do čela hitparády se dostala novinka Štefana Margity

- Kultura autor: Danica Klein

Do čela tuzemské hitparády se v minulém týdnu dostala novinka Štefana Margity s názvem Melancholie. Následuje ji výběr hitů skupiny Lucie prodávaný spolu s DVD, který poskočil z 26. místa a v žebříčku figuruje už přes rok. Třetí příčku obsadila Stingova novinka Last Ship. 

Štefan Margita

Štefan Margita,zdroj: Profimedia.cz

Na čtvrté místo z první pozice kleslo album Inzerát kapely Kryštof, pátá je novinka Chinaski 20 let v síti. Na šestou příčku spadl výběr hitů Jaromíra Nohavici s názvem Tenkrát/Nostalgie 90. let. Do první desítky se ještě vešla deska Loud Like Love britského tria Placebo, Nohavicovo poslední studiové album Tak mě tu máš, koncertní verze nahrávky Madonny MDNA a muzikálová nahrávka Lucie Bílé Aida a jiné klenoty. 

Z domácích alb se v první dvacítce umístila ještě Bára Basiková s albem Belleville, Václav Noid Bárta s titulem Noid, Lucie Vondráčková s deskou Oheň a album Tomáše Kluse Racek. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení prodejen zvukových nosičů v České republice. Počet prodejen, které hlásí prodejnost jednotlivých titulů, se pohybuje mezi jednou a čtyřmi.

Tagy: hitparáda operní zpěvák

Zdroje: ČTK