David Bowie má jedničku české hitparády

VIDEO - Celebrity autor: Danica Klein

Do čela tuzemské hitparády se ihned po svém uvedení na trh dostalo nové album Davida Bowieho The Next Day. Mezi deseti nejprodávanějšími alby jsou ještě další dvě novinky - na třetím místě do hitparády vstupuje nové album Monkey Business Happiness of Post Modern Age a na pátém Bon Jovi s novinkou What About Now. 

David Bowie

David Bowie,zdroj: Profimedia.cz

Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu deska Lucie Vondráčkové s názvem Oheň. Dosud vedoucí kapela Kryštof s albem Inzerát, které bylo na Cenách Anděl vyhlášeno deskou roku, sestoupila na čtvrtou příčku. Jaromír Nohavica s albem Tak mě tu máš, které je nejprodávanější deskou loňského roku, klesl ze třetího na šesté místo. Na sedmou pozici se až z třicátého místa výrazně posunula nahrávka Exile britského dua Hurts.

Následuje deska Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. Devátou příčku obsadila nahrávka Spolu, která nabízí duety Petra Muka. Desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá Racek od Tomáše Kluse

Z dalších domácích alb se v popředí hitparády objevily jiné dvě desky Tomáše Kluse, debutová Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu. 

...

Ze zahraniční hudby se do dvacátého místa umístila deska Nicka Cavea Push The Sky Away, starší nahrávka zpěvačky Adele s albem nazvaným 21, album zpěvačky Pink s názvem Truth About Love, nahrávka britské zpěvačky Dido Girl Who Got Away, zpěvačka vystupující pod jménem Lana Del Rey s albem Born To Die, chlapecká skupina One Direction s deskou Take Me Home, Andrea Bocelli a jeho Passione a nahrávka Babel folkrockové kapely Mumford & Sons. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení prodejen zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda hudba nahrávky

Zdroje: ČTK