Dnes je úterý 27. července 2021., Svátek má Věroslav
Počasí dnes 27°C Dešťové přeháňky

Co možná nevíte o modelaci a zvětšení prsou

Co možná nevíte o modelaci a zvětšení prsou
Zvětšení prsou | zdroj: ISAPS

V počtu provedených kosmetických zákroků drží plastická operace prsou spolu s faceliftem první místo. Od roku 1997 se jejich množství zvýšilo o 213 %. Jen v roce 2011 bylo ve Spojených státech realizováno 316 848 operací, které upravovaly ženské poprsí.

Proč ženy chodí na plastiku prsou

První zvětšení prsou proběhlo v roce 1890. Od té doby se mnoho změnilo. Důvody zákroků ale zůstávají stejné. Ženy se nechávají nejčastěji operovat, protože chtějí vypadat lépe nahé.  Druhou nejhojnější pohnutkou je touha, aby jim to slušelo v šatech. Některé jednoduše dychtí po větších ňadrech a zvýšení sebevědomí.

Vnady si nechávají obvykle upravovat vysokoškolsky vzdělané dámy, které žijí v manželství nebo dlouhodobém vztahu.  V 70 % se shodují, že se jim s novými ňadry zlepšil sexuální život.  Celých 61% přiznává, že má více sexu. Sebevědomí a hezká prsa ženě prostě sluší.

Průzkumy ukazují, že nejčastějšími zákaznicemi plastických chirurgií jsou Američanky, Brazilky a Číňanky. Do světové nejsilnější 25 se podle ISAPS (International Survey on Aesthetic/Cosmetic) ČR v počtu operací prsou nevešla. Z evropských zemí se nejvýše vyšplhala Itálie, která drží šesté místo.  Nejžádanější velikostí bývají „céčka“.

Co se při operaci dělá

Modelace prsou už dokázala změnit život mnoha ženám.  Jejím cílem je ňadra zpevnit, vysunout a zlepšit jejich tvar. Často se při ní zmenšuje velký dvorec. Odebírá se i přebytečná kůže. Během zmenšování se odnímá část mléčných žláz.

Pro zvětšení se prsa vyplňují implantáty se silikony nebo fyziologickým roztokem (tzv. saline). Většina odborníků saline nedoporučuje. Šplouchají a roztok se někdy uvolňuje do těla. Implantáty se vždy vkládají pod mléčné žlázy nebo prsní sval. Řez se provádí buď v podpaží,  podprsní rýze nebo kolem dvorce.

Novinkou ve zvětšení prsou je metoda přesouvání tuku - Lipotransfer.  Lékaři při ní přemístí do ňader tuk např. ze stehen. Jizvy bývají po zákrocích vždy jemné a tenké. Jejich viditelnost lze zmírnit laserem.  Pokud se vám budou dobře hojit, můžete sportovat už za 6 – 8 týdnů.  Na první týden si ale rozhodně vezměte dovolenou.

Jak je to s placením

Operaci hradí pojišťovna jen ze zdravotních důvodů. K takovým případům patří např. zmenšení prsou pro přílišnou zátěž zad. Nesmíme opomenout ženy, kterým bývá po odstranění prsu hrazena jeho rekonstrukce.  O zákrok placený pojišťovnou může zažádat i pacientka, kterou sužuje, stejně tak jako Angelinu Jolie, genetické zatížení rakovinou. Dalším důvodem bývají vrozené vady. Zákroky se provádí na plastické chirurgii, se kterou má vaše pojišťovna smlouvu. Kosmetické zákroky pojišťovna neplatí.

Zajímavé zdroje – infografiky o modelaci prsou:

http://www.behance.net/gallery/Inforgaphic/1207213

http://en.paperblog.com/breast-augmentation-infographic-268794/

http://www.realself.com/guide/breast-implants-infographic

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,660 25,760
USD 21,650 21,790
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma