Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes 7°C Polojasno

Co dělat, aby se nám nezhroutil svět?

Co dělat, aby se nám nezhroutil svět?
zdroj: Tisková zpráva

Jsou nevyhnutelná a téměř každý si jimi projde. Jak se vyrovnat s životními traumaty?

Lidská psychika je křehká jako skořápka a je velice individuální. Někoho život zocelí jako žulu a se životními traumaty se lépe vyrovnává. Pro jiné je to takový šok, že následky nesou do konce života a jejich životní elán postupně chřadne. Je možné se na velké životní rány nějakým způsobem připravit? Existuje nějaká rada, která našemu trápení ulehčí? Univerzální rada je a není.

Ztráta je vždy stresem
Ztráta je vždy stresem

Úmrtí

Nic není jistějšího než smrt. Smrti nezabráníte, smrt je přirozený koloběh života. Všichni víme, že zubatá jednou přijde, ale někteří to hůře nesou. Smrt blízkého člověka vždy bolí. Věnujte proto čas blízkým, vždy jim pomáhejte, buďte na sebe hodní, udělejte si vždy chvilku, dávejte si dárečky. Nejvíce bolí to, že jste se dotyčnému, kterého jste měli tak rádi, nevěnovali.

Rozchod
Ztráta životní lásky je bolestivá proto, neboť jste s někým sdíleli život. Jeho krásy i jeho krutosti, ale vždy tu pro vás někdo byl. Nesmíte se stát na partnerovi závislými. Mějte hodně kamarádů a zabývejte se různými koníčky. Mějte svůj život. Nejedna nešťastná láska skončila sebevraždou.

Vyplakání se někdy pomáhá
Vyplakání se někdy pomáhá

Šikana

Školní šikana může nechat následky na dětské dušičce po celý život. Zkuste to, proč a jak se chováte, probrat se svým kamarádem. Třeba se vám konečně uleví a vy se již nebude bát důvěřovat lidem.

Alkoholismus

Pokud někdo z vašeho blízkého okruhu trpí alkoholismem, musíte prožívat peklo. Nenuťte postiženého se jít léčit, beztak vás neposlechnete. Raději se v klidu zkuste posadit a řekněte mu, ať se vám klidně celé hodiny vyzpovídá, co ho trápí.

Úraz

Jsou lidé, kterým osud nepřeje a úraz jim nedovolí prožít životní radovánky naplno. Chce to čas na uvědomění si, že život i přesto může být krásný. Obzvláště, když máte někoho, kdo při vás stojí.

Neúspěšné státnice

Někoho tento neúspěch nakopne a posílí. Někdo se ze zmařených studentských let zhroutí. Je těžké si to v tomto období přiznat, ale život jde a musí jít dál. A pamatujte, když nejde o život, tak jde o ….

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma