České hitparádě vládne Kryštof

- Kultura autor: Danica Klein

VIDEOKLIP. V první desítce hudební prodejní hitparády jsou dvě novinky - na čtvrté místo se dostal Michal Prokop & Framus Five s albem Sto roků na cestě a na šestém místě do žebříčku vstupuje Robbie Williams s nahrávkou Take the Crown. Již měsíc je nejprodávanější deskou v České republice Inzerát od skupiny Kryštof.

Skupina Kryštof

Skupina Kryštof,zdroj: musicweb.cz

V žebříčku převládají alba tuzemských interpretů. Na druhém místě je deska Tak mě tu máš Jaromíra Nohavici, která vévodila žebříčku dvanáct týdnů. Následuje nové album Lucie Bílé Modi. Páté místo patří jazzové nahrávce Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočené na koncertu v pražské La Fabrice. 

Na sedmé příčce je Tomáš Klus s albem Racek, osmý je stejně jako minulý týden Karel Plíhal s deskou Vzduchoprázdniny. Devátý skončil Karel Gott s převzatými popovými hity Dotek lásky. Desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá deska Truth About Love zpěvačky Pink


Do druhé desítky nejprodávanějších alb se z tuzemských interpretů dostala další nahrávka Lucie Bílé, tentokrát CD a DVD Duety nabílo 2, Tomáš Klus s albem Cesta do záhu(d)by, Pražský výběr s legendární nahrávkou Straka v hrsti (Jubilejní edice 1982 - 2012), Wabi Daněk s nahrávkou Wabi a Ďáblovo stádo, nové album Umakartu Vlci u dveří, Nohavicovy Archivy se otevírají ... koncerty 1982 a 1984, starší nahrávka Banditi Di Praga skupiny Kabát a nahrávka Dobrý časy Václava Neckáře

Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevilo album Adele 21 a nová nahrávka americké skupiny Aerosmith Music From Another Dimension!. 


Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

Tagy: Česko hitparáda hudba rebricek

Zdroje: ČTK