Čarodějnický učeň vyhrál poslední bitvu. Poslední Potter otřásl historickými žebříčky

- Celebrity autor: Danica Klein

VIDEO. Film Harry Potter a relikvie smrti - 2. část utržil o premiérovém víkendu v českých kinech rekordních 34,881.266 korun, což je podle Unie filmových distributorů nejvyšší tržba ze všech premiérových víkendů. Vidělo ho 230.856 diváků.

Film Harry Potter a relikvie smrti - 1. část měl o premiérovém víkendu více diváků, 248.025, tržby ale měl nižší, 30,414.766 korun. Druhá část je totiž natočena technikou 3D a vstupné je vyšší. Harry Potter a relikvie smrti - 2. část odsunul z prvního místa žebříčku aktuálně promítaných filmů Transformers 3, který měl víkendové tržby téměř 1,7 korun a vidělo ho 10.677 diváků.

Rozhodující jsou tržby

V desítce nejúspěšnějších filmů podle výsledků premiérových víkendů má sága o Harry Potterovi hned pět míst, příběhy o čarodějnickém učni porazily v tržbách i počtech diváků například Pána prstenů: Návrat krále i Pána prstenů: Dvě věže, Piráty z Karibiku či český film Kajínek.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK