Bojovník proti francouzským daním Depardieu si založil firmu v Belgii

- Celebrity autor: Danica Klein

Francouzský herec Gérard Depardieu, který už v boji s francouzským daňovým systémem získal nedávno ruské občanství, založil nyní v Belgii firmu. Nazval ji Holding 2712 s odkazem na své narozeniny 27. prosince. Zdanění bohatých je v Belgii mnohem nižší než ve Francii.

Gérard Depardieu

Gérard Depardieu,zdroj: nydailynews.com

Filmový Asterix či Cyrano z Bergeracu založil počátkem března společnost s právem investovat do dalších firem. Firma má sídlo v příhraničním městě Estaimpuis, poblíž vesnice Nechin, kde si herec pořídil nedávno dům. Ve vesničce žije například i rodina Mulliezova, která vlastní francouzský potravinový řetězec Auchan a sportovní obchody Decathlon. 

Z Depardieuovy nechuti platit 75procentní daň z příjmů se stala veřejná a celosvětově mediálně sledovaná událost. Depardieu dostal od ruského prezidenta Vladimira Putina ruský pas a trvalé bydliště v mordvinském Saransku. V Rusku se mu také dostalo vřelého přijetí, zatančil si například s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem. 

Francouzskou vládu herec obviňuje, že ho penalizuje za úspěch. Podle Reuters ale herec popírá, že by francouzskou domovinu opustil kvůli vysokým daním. Jiný důvod ale neuvedl.

Tagy: daně francouzský herec

Zdroje: ČTK