Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Australská kráska přežila útok krokodýla. Znetvořil jí nohu

Australská kráska přežila útok krokodýla. Znetvořil jí nohu
Tara útok naštěstí přežila | zdroj: couriermail.com.au

Tara Hawkesová pracovala jako hosteska na luxusní výletní lodi, která plula kolem Austrálie. To ještě netušila, že se stane obětí obřího krokodýla, píše australský Herald Sun.

Krásku napadl třímetrový predátor v zálivu Bay ve státě Západní Austrálie. Dříve, než si vůbec stihla uvědomit přítomnost krokodýla, zakousl se do jejího levého stehna a stáhl ji pod hladinu. "Hrál se se mnou, jakoby jsem byla hračka. V tlamě měl téměř celou moji nohu, viděla jsem z ní jen asi čtyři centimetry," vzpomíná na hrozivý zážitek.

Tarin kamarád Al Sartori, který stál v té době na břehu, si myslel, že si z něj jen střílí. Jakmile však ve vodě spatřil krev, věděl, že nejde o žádný žert. S kolemjdoucím Mikem Fletcherem se proto okamžitě vrhl do vody, aby přítelkyni zachránil. Zatímco Mike držel Tari hlavu nad vodou, aby se neutopila, Al bojoval s krokodýlem ve snaze uvolnit jeho smrtonosné čelisti. "Zatlačil jsem mu prsty do očí, aby polevil. Naštěstí to zabralo," řekl mladík, kterému spolu s Mikem úřad udělily medaili za statečnost, píše Herald Sun.

Tady se trápení ale neskončilo. Dívka byla letecky převezena do nejbližší nemocnice, protože ztratila mnoho krve. Podrobila se čtyřhodinové operaci, během níž se chirurgům podařilo končetinu zachránit. "Bála jsem se, že mi nohu budou muset amputovat," řekla Tara tisku.

Zdroje:
Herald Sun

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma