Dnes je úterý 4. října 2022., Svátek má František
Počasí dnes 16°C Oblačno

Alopecie: Velký problém mající řešení

Alopecie: Velký problém mající řešení
zdroj: Profimedia

Máte pocit, že vám ráno při česání zůstává na hřebínku stále více vlasů? Možná jde o běžnou záležitost, jelikož vlasy vypadávají přirozeně. Mnohdy se ale může jít o počátek alopecie. Jedná-li se skutečně o chuchvalce vlasů, měli byste začít vcelku rychle jednat. My se proto na alopecii podíváme mnohem podrobněji. Jednak ji popíšeme a jednak se také podíváme na její příčiny. Nezapomeneme ani na samotnou prevenci a léčbu tohoto onemocnění.

Co je vlastně alopecie?
Jde v podstatě o patologické vypadávání vlasů. Ty fakticky mizí ve větších shlucích. Postupem času dojde ke kompletnímu vypadání celé pokrývky hlavy. Často se v souvislosti s tímto onemocněním hovoří o alopecii ložiskové a difuzní. První druh je typický vypadáváním vlasů v takzvaných ložiskách, tedy kruhovitých útvarech. U difúzní vypadávají vlasy kompletně z celé hlavy. Žádná ložiska u této alopecie v podstatě nevznikají. 

Příčin je zjevně hned několik
Alopecie je poměrně nevyzpytatelná a může mít celou řadu nejrůznějších příčin. Jakých? Na to se postupně podíváme. Jakousi klasiku představují zejména hormonální změny. Jinak ale můžete mít toto onemocnění dáno i geneticky. V neposlední řadě je zapotřebí jmenovat toxicitu prostředí, v němž se aktuálně nacházíte. Dále se na vzniku alopecie podílí mechanické poškození vlasů a onemocnění kůže.

Postihuje jak muže, tak i ženy
Alopecie se bohužel nevyhýbá žádnému pohlaví. Trpět jí mohou také děti. Počítejte s tím, že člověku dokáže každý den vypadnout kolem 100 vlasů, případně o něco málo více. Vlasy se postupně obměňují. Pokud je vlasů více, měli byste začít s léčbou, která musí být individuální dle typu alopecie. V každém případě se jako prevence doporučují nejrůznější vitamíny na vlasy. Na trhu je jich k dispozici spousta. Jde fakticky o doplňky stravy. Výborné jsou také specifické kondicionéry a šampony.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 4.10.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,520 24,640
USD 24,770 24,950
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma