Dnes je sobota 25. září 2021., Svátek má Zlata
Počasí dnes 11°C Polojasno

6 faktů, které jste nevěděly o punčochách

6 faktů, které jste nevěděly o punčochách
zdroj: {New Africa} / Shutterstock.com

Punčochové zboží patří do výbavy každé ženy. My jsme si pro vás připravili 6 zajímavých faktů o předmětu, který denně používáme. Kdo je vynalezl, k čemu se dají použít a jak to zařídit, aby byly odolnější?  

1. Punčochy vynalezl český vědec
Také si tak rády oblékáte luxusní punčochy, kterými si zdokonalujete pracovní i večerní outfit? V tom případě vězte, že za jejich vynálezem stojí slavný český vědec, který vynalezl i kontaktní čočky. Byl jím Otto Wichterle, který již ve čtyřicátých letech minulého století přišel s objevem spřádání polyamidové příze. Český rodák ale nechtěl, aby jeho vynález padl do rukou nacistů, a proto jej ještě nějakou dobu držel v tajnosti.

2. Životnost punčoch zvýšíte jednoduchým trikem
Také byste si přály, aby byly silonky prostě a jednoduše odolnější? Pomoct si k tomu můžete dokonce samy. A to již krátce po nákupu. Abyste zvýšily jejich odolnost, nejprve je namočte do studené vody a nechte okapat. Ještě vlhké je poté vložte do většího mikrotenového sáčku a dobře uzavřete. Sáček vložte do mrazáku a ponechte je tam až do druhého dne, kdy si budete punčocháče oblékat. Nízké teploty totiž zvyšují odolnost jejich jemné tkaniny.

3. Samodržící i klasické
Zatímco předchozí generace dam si při nákupu nemohly vybírat, dnes je tomu jinak. Erotické punčochy jsou dnes nejen na klasické upevnění na podvazkový pás, ale také samodržící. Nosit je tedy můžeme i pod klasické šaty a nemusíme mít obavy, že by se hnuly z místa. Víte přitom, že punčochy jako kousek běžného oděvu nejdříve nosili muži? Již ve 12. století se tento módní prve vyskytoval zejména v lepší společnosti, kdy pánové nosili přiléhavé dlouhé kalhoty, které jim sahaly až po paty. Dámy si punčochy oblíbily až později, nejčastěji si je vázaly pomocí stužky ve výšce nad koleny.

4. Zmenší vaši velikost až o několik centimetrů
Chystáte se vzít si šaty, ale nejste spokojena s tím, jak v nich vaše tělo vypadá? Stahovací punčochy jsou výborným tipem, jak si rychle pomoci k efektu zeštíhlení, a to až o několik centimetrů. K dostání jsou nyní v celé škále barev, a proto se nemusíte obávat, že by šly pod oblečením jakkoliv vidět. Jedná se o výborný tip pro chvíle, kdy se chcete cítit sebevědoměji.

5. Punčochy skvěle poslouží v domácnosti
Máte již punčochy, které mají nějakou vadu? Rozhodně je nevyhazujte. Existuje mnoho způsobů, jak je můžete následně využít. Lidé si je pochvalují jako ideální skladovací prostor, například pro skladování a zavěšení cibule. V případě úrazu slouží punčochy jako náhražka zdravotnického materiálu – dokážou nahradit pružné obinadlo, a když k nim přidáte kapesník, máte rázem obinadlo s polštářkem. Punčocha se dále hodí i jako síťka určená pro zafixování obvazů – například na hlavě, na ruce, či na nohou. Přejete si doma skladovat drobné věci, aniž by se vám rozutekly po šuplíku? Obalte je nejdříve do silonky.

6. Existují i punčochy ve spreji
Každé z nás se někdy stalo, že se nám na punčochách vytvořilo nepříjemné oko. Většinou v tu nejméně vhodnou příležitost. Jestli už to nikdy nechcete zažít, pořiďte si punčochy ve spreji. Jsou vyrobeny z prodyšného mikrofilmu a obsahují některé ingredience zvláčňující pokožku – například kofein nebo zelený čaj. Jejich oblékání není nijak složité – nastříkáte je na pokožku a rozetřete. A jak se svlékají? Pomocí mýdla a vody.

Věděly jste, že když si v přírodě svou lahev s pitím omotáte textilií namočenou ve vodě a následně ji upevníte pomocí punčochy, stane se z ní chladicí obal? Pokud si v létě zapomenete chladicí tašku, je to skvělá vychytávka pro kempování. Punčochy mají zkrátka spoustu využití.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 25.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma