Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

10 důvodů, proč si začít ihned čistit zuby kokosovým olejem

10 důvodů, proč si začít ihned čistit zuby kokosovým olejem
zdroj: Tisková zpráva

Mlgání oleje neboli vyplachování úst olejem je starobylá ájurvédská praxe používaná pro zlepšení zdraví ústní dutiny a detoxikaci. Používají se k tomu čisté oleje, které mají schopnost vytáhnout škodlivé bakterie, plísně a jiné mikroorganismy z úst, zubů, dásní a krku.

Vše, co potřebujete, je nějaký kokosový olej nebo sezamový olej, a to špulení úst krátkou dobu každý den, aby se zlepšilo zdraví ústní dutiny. Olej může odstranit plak a toxiny bezpečně a efektivně bez poškození zubů nebo dásní.

Přínosy mlgání oleje pro zdraví jsou docela ohromující!

Zde je seznam 10 úžasných výhod mlgání oleje:

Snižuje zápach z úst, který je často způsobený chemickými látkami a plyny produkovanými bakteriemi v ústech.


Předchází onemocnění dásní a úst jako jsou zubní kazy, záněty dásní a krvácení z dásní. K zánětu dásní dochází, když imunitní systém začne napadat bakterie v zubním plaku. To že má kokosový olej protizánětlivé účinky, je velmi užitečné v tomto případě. Zubní kazy jsou rovněž způsobeny nahromaděním škodlivých bakterií, které mohou být snadno odstraněny mlgáním oleje.


Může pomoci léčit temporomandibulární syndrom (TMS) a čelistní bolestivost. Mlgání oleje pomáhá posilovat čelisti, a tak to může pomoci zmírnit TMS a další bolesti v oblasti čelisti. Zpočátkumůže čelist bolet, ale po průběhu času, bude vaše čelist silnější a bolest se nakonec sníží!


Bělí zuby! Při mlgání olejem se ukázalo, že to může pomoci vybělit zuby okamžitě! Po dvou týdnech si všimnete, že zuby jsou mnohem jasnější, bělejší, dásně zdravější a máte krásný růžový jazyk.


Zlepšuje kožní onemocnění. Při odstranění toxinů z těla, bude vaše pleť výrazně hezčíí. Mlgání oleje zmírňuje akné, ekzémy, lupénku a celou řadu dalších problémů spojených s dermatitidou.


Zmírňuje bolesti hlavy a migrény. Hromadění toxinů v těle může vést k bolesti hlavy a migréně. Standardní teorie tenzní bolesti hlavy, která je způsobena tím,  že dochází k rozšíření krevních cév, a migrény, která je způsobena zúžením krevních cév, může mít pravdu, ale nedávný důkaz ukazuje, že hlavní příčinou obou napětí - bolesti hlavy a migrény, je retenčce toxinů nebo jiných tkáňových dráždidel v nervovém systému. Vyplachování úst olejem pomáhá eliminovat bakterie a toxiny z těla.


Celková detoxikace těla. Vyplachování úst olejem je skvělý způsob, jak dosáhnout úplné detoxikace těla. Naše ústa jsou domovem mnoha bakterií, virů, plísní, parazitů a toxinů, které produkují jako vedlejší produkt. Jejich toxický odpad tuhne v našem těle a může vést k celé řadě různých onemocnění. Když se náš imunitní systém stane přetížený nadměrným stresem, špatnou stravou a toxiny z prostředí, pak se tyto organismy a jejich toxické odpady skutečně šíří po celém těle a způsobují onemocnění a onemocnění v důsledku chronického zánětu. Mlgání oleje pomůže zaměřit se na tyto cizí útočníky v místě vstupu (v ústech), a zabrání jim postupovat dále do těla, a tím umožní tělu se zcela pročistit. Výhody jsou ohromující!


Podporuje normáln funkceí ledvina a jater! Odstraněním toxinů z jejich původního místa (v ústech), mlgání oleje pomáhá zmírnit stres na játra a ledviny. Dejte svým játrům a ledvinám, našim dvoum hlavním detoxikačním orgánům, pauzu a začněte s mlgáním ještě dnes!


Zlepšuje hormonální nerovnováhu. Mlgání oleje je skvělý způsob, jak pomoci při nápravě hormonální nerovnováhy, regulaci menstruačního cyklu a snížení příznaků PMS. Zlepšením fungování našeho imunitního systému pomocí odstranění toxinů v ústech, máme také schopnost zlepšit fungování našich hormonů. Oslabený imunitní systém může rozhodit ženský menstruační cyklus z rovnováhy.


Pomáhá zmírnit astma a uklidit průdušky. Tyto potíže jsou z velké části výsledkem zánětlivé reakce v těle, které mlgání oleje může pomoci zmírnit nebo zcela omezit.

Jak si vyplachovat ústa olejem:

Tradičně se používal pro mlgání oleje sezamový olej. Sezamový olej byl jedním z nejběžnějších léčivých olejů, když tato praxe začala. Teď, když máme přístup k panenskému, za studena lisovanému kokosovému oleji, který je protiplísňový, protibakteriální, protivirový, a protizánětlivý, je kokosový olej nejlepší volbou pro mlgání oleje. Vzhledem k tomu, že kokosový olej je pevný při pokojové teplotě, možná budete chtít, aby se lehce zahřál v malém talířku, ale ujistěte se, že jeho teplota není příliš vysoká, abyste nezničili léčivé enzymy v oleji. Na druhou stranu, stačí dát kokosový olej pevný do úst, kde nakonec bude tát, protože teplota v ústech bude dostatečná k roztavení do kapaliny.

Vhodné je mlgat olej ráno, po probuzení, a poté, co jste vypili 1 litr teplé citronové vody, která pomůže odplavit toxiny z noci.

Zde jsou pokyny pro mlgání oleje:
Dejte si 1-2 lžičky kokosového oleje do úst. Nechte olej roztavit.
Poté převalujte olej v ústech po dobu 20 minut. Těchto 20 minut je magické číslo - je to dostatečně dlouhá doba, aby olej prorazit plak a bakterie, ale ne dost dlouhá na to, aby došlo k reabsorpci toxinů zpět do slinných žláz a úst.

Vyplivněte olej do odpadkového koše. Neplivejte to do kanalizace! Můžete tím kanalizaci ucpávat. Také olej nepolykejte, protože je plný toxinů.

Vypláchněte ústa teplou vodou. 

Dobře si zuby vyčistěte! Čištění zubů s přírodní pastou bez fluoridu zajistí, že všechny bakterie budou zabity.

Kokosový olej můžete zakoupit v bio kvalitě na 001shop.cz

Čtěte více: http://www.whydontyoutrythis.com/2014/09/10-good-reasons-why-you-should-immediately-start-cleaning-your-teeth-with-coconut-oil.html

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,040 26,140
USD 21,340 21,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma