USA: Do taneční soutěže vstoupí Greyová a Hasselhoff

- Ženy autor: red

Jennifer Greyová, jejímž osudovým filmem se stal Hříšný tanec, kde zazářila po boku Patricka Swayzeho, si vyzkouší po letech svoje taneční umění v televizní soutěži Dancing With the Stars (česká obdoba je StarDance...když hvězdy tančí). Do nové řady soutěže, která má v USA obrovskou sledovanost, se zapojí také herec a zpěvák David Hasselhoff nebo zpěvák Michael Bolton.

Greyová, která se v posledních letech vytratila z filmových a televizních studií a věnuje se hlavně malé dcerce, pochybuje, že by jí předchozí filmová zkušenost z tanečního parketu dávala nějakou zvláštní výhodu.

"Je mi padesát. Od té doby už uplynulo mnoho let," říká pochybovačně. Na Hříšný tanec však herečka a tanečnice vzpomíná s potěšením. "Patrick Swayze už byl hvězda, zatímco mě skoro nikdo neznal. Choval se však velmi kolegiálně a přátelsky a když to bylo zapotřebí, vždycky mi přispěchal na pomoc. Byla to moc pěkná práce a na filmu je to dodnes znát," říká herečka, která se už podobného úspěchu jako v Hříšném tanci později nedočkala, i když hrála v řadě snímků.

Na novou roli se těší i bývalá hvězda seriálu Pobřežní hlídka David Hasselhoff. "Jsem rád, že jsem tady. Moje dvě dcery tento pořad strašně milují a byly to ony, kdo mě přesvědčil, abych do toho šel," řekl Hasselhoff.

V nové sérii taneční soutěže se objeví také dcera Sarah Palinové, bývalé kandidátky na americkou viceprezidentku. Devatenáctiletá Bristol, která v roce 2008 porodila svoje první dítě, říká, že matka je její účastí v soutěži nadšená. "Vím, že to bude těžká práce," dodala mladá matka, která se v červenci podruhé, tentokrát tajně, zasnoubila se svým bývalým přítelem Levim Johnstonem, s nímž má syna. Pár už byl v minulosti zasnouben, rozešel se ale po narození dítěte.

Pořad byl na jaře v USA druhý nejsledovanější po televizní soutěži American Idol (v české podobě Česko hledá SuperStar).

Poslední kolo soutěžního pořadu vyhrála zpěvačka Nicole Scherzingerová z dívčí skupiny Pussycat Dolls. Nová série se začne v USA vysílat 20. září.

Tagy: USA

Zdroje: ČTK