Topolánek v tom umí bruslit

- Ženy autor: Jan Janula

Ruští a čeští politici, podnikatelé, umělci a sportovci se dnes v pražské Tesla Aréně střetli v charitativním hokejovém utkání. Na ledovou plochu vyjel mimo jiné expremiér Mirek Topolánek nebo herec a moderátor Martin Dejdar.

Na ruské střídačce se objevil bývalý ministr ruské vlády a také šéf ruské hokejové ligy KHL Alexandr Medveděv. Výtěžek akce poputuje na konta dobročinných projektů na pomoc dětem.

Daleko od Moskvy

"V listopadu 2010 jsme se vypravili do Moskvy a sehráli tady proti ruskému týmu první zápas, který jsme prohráli 6:7. Kolegové z Ruska nám dnes návštěvu oplatili a přijeli do Prahy," uvedl Dejdar na tiskové konferenci, která zápasu předcházela.

"Naší výhodou je, že náš tým pravidelně trénuje, takže bychom mohli mít navrch," dodal. V českém týmu HC Olymp Praha se představili bývalí profesionální hokejisté Jiří Hrdina a Pavel Richter a fotbalista Horst Siegl. Kumštýře zastupovali herci Jan Révai, David Suchařípa a Sagvan Tofi.

Nabitá známými jmény byla i střídačka ruského mužstva Pod flagom dobra. Ze slavných hokejistických jmen to byli Viktor Šalimov, z mladší generace pak Andrej Kovalenko nebo Igor Varickij. Svět politiky zastupoval například bývalý místopředseda ruské vlády Oleg Sysujev.

Po zápase se v holešovické hale zaplněné zhruba ze třetiny uskutečnil galakoncert za účasti českých a ruských umělců, včetně účastníků zápasu. Na programu bylo i kaskadérské vystoupení a ukázky krasobruslení.


Zdroje: ČTK