Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Svatební šaty roku 2009

Svatební šaty roku 2009
zdroj: Archiv

Minulý týden se v prostorách TOP HOTELU Praha uskutečnilo každoroční designerské klání o svatební šaty roku.

V letošním roce se konal již desátý jubilejní ročník této neobvyklé soutěže. Originální svatební modely předních českých návrhářek a návrhářů zde předvedly známé tváře nejen ze světa modelingu Diana Kobzanová, Zuzana Jandová, Lucie Křížová Váchová, Kateřina Konvalinka Průšová, Renáta Langmannová či Hana Robinson. Nejlepší designéři obdrželi od sponzora soutěže – společnosti MPM Quality krásné hodinky PRIM. Večerem provedl známý herec a moderátor Roman Vojtek. Ve VIP porotě zasedli Libor Šula, Barbara Nesvadbová, Miroslav Šimůnek a Silvie Šuleřová.

Pravidla soutěže Svatební šaty roku jsou jednoduchá – každý z 22 zúčastněných módních tvůrců představil anonymně během přehlídky svůj model. Šaty prezentovaly modelky pod soutěžními čísly, která si návrháři vylosovali na začátku dne. Jen tak mohlo být zajištěno zcela nezávislé a nezaujaté hodnocení odborné, umělecké i divácké poroty. Ze všech zúčastněných modelů do finále postoupilo šatů jen pět, a to svatební kreace od Nadi Moravcové, Terezy Michálkové, Terezy Šnajdrové, Soni Hlaváčkové a Terezy Sabáčkové. Odborná porota mezi nimi vybrala nejkrásnější model, který získal ocenění Svatební šaty roku 2009. Toto ocenění v letošním roce získala Tereza Šnajdrová, jejíž model předvedla Zuzana Jandová. Kromě hlavního ocenění byla udělena i Cena návrhářů „Designers Award“, kterou obdržela také Tereza Šnajdrová a Cena publika, kterou si odnesl model za 3 500 000 Kč od Soni Hlaváčkové. Všichni nejúspěšnější návrháři získali za svá díla hodnotný dar v podobě tradičních českých hodinek PRIM.

Diváci mohli kromě modelů svatebních šatů známých módních návrhářů obdivovat
i exkluzivní módní přehlídku nové kolekce loňské vítězky soutěže, návrhářky Zoryany Stekhnovych. Ta vygradovala loňským vítězným modelem, který předvedla stejně jako loni Zuzana Štěpanovská.

Návrhářka Tereza Šnajdrová se Svatebních šatů roku zúčastňuje od roku 2002 a pravidelně se umisťuje ve finálové desítce. Její model byl romantický, široká sukně byla z 28 m tylu a živůtek korsetového střihu zdobený kamínky a flitry.

Soňa Hlaváčková, která získala Cenu diváků, se zaměřuje na velmi exkluzivní módu, kde cena nehraje žádnou roli. Prokázala to i na letošní soutěži. Její model byl zhotoven z nejdražších látek a pošit diamanty, tomu odpovídala také cena 3 500 000 Kč. 

Kromě neodolatelných modelů byl pro diváky připraven i bohatý doprovodný program. Během slavnostního večera vystoupila Zuzana Norisová, Petra Černocká, Iva Frühlingová, manželé Krampolovi a mnoho dalších.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma