Dnes je pondělí 20. září 2021., Svátek má Oleg
Počasí dnes 15°C Skoro zataženo

Studenti z Jedličkova ústavu se chystají rozjet Párty Na Kolečkách

Studenti z Jedličkova ústavu se chystají rozjet Párty Na Kolečkách
zdroj: tisková zpráva

Již 8. ročník legendární Párty Na Kolečkách vás 27. března 2010 opět okamžitě vtáhne do děje.

Když na osvětlené  pódium pražského Rudolfina začínají ze zákulisí vjíždět první vozíčkáři, člověk si není jaksi zcela jist, co může čekat.  Několik vteřin na to se rozjede mejdan, jaký  tento úctyhodný sál už dlouho nezažil. U mikrofonu se střídají David Koller, Matěj Ruppert, Kamil Střihavka či Tomáš Hanák. Stejně jako orchestr Berg či Pražský smíšený sbor jsou však jen doprovodem. Tempo celé show udává skupina muzikantů, z nichž většina trpí nějakým zdravotním postižením a někteří z nich jsou upoutáni na invalidní vozík. Diváci jsou šokováni a sálem zní neutichající potlesk. Tak vypadají koncerty skupiny The Tap Tap.

Toto hudební těleso složené ze studentů a absolventů pražského Jedličkova ústavu založil v roce 1998 hudebník Šimon Ornest. Od té doby skupina absolvovala stovky koncertů a účastnila se řady hudebních festivalů. Kromě Rudolfina účinkovali loni také v Bruselu, kde reprezentovali Prahu a Českou republiku se stejným úspěchem.

Jak hodnotíte kapelu The Tap Tap a spolupráci s ní?

David Koller:  "Chodím hrát za studenty do Jedličkárny už snad od roku 95 a je to
radost vidět ten obrovský vývoj. Na začátku to byli jen posluchači a
dnes spolu hrajeme jako s hráči z mojí kapely. Úžasná  práce všech a
hlavně Šimona Ornesta. Děkuji. D.K
."

Ewa Farna: "Spolupráce byla moc milá, vždycky ráda spolupracuju s lidmi, kteří to dělají opravdu od srdce. A myslím, že Tap Tap takoví jsou.  Člověk si i během takové spolupráce uvědomí spoustu věcí a s Tap Tap to bylo strašně silné." 

Matěj Ruppert: "Já jsem ze skupiny The Tap Tap nadšený, nejen z hudby, kterou
hrají, ale také z překrásné energie, která prýští z pódia do diváků
."

Již legendární akcí je Párty na kolečkách, kterou The Tap Tap pořádá letos již osmým rokem. Na této benefici, která se uskuteční v divadle Archa 27. března, kapela pokřtí své nové CD, jež natočila spolu s orchestrem Berg a Pražským smíšeným sborem www.partynakoleckach.cz zdroj: tisková zpráva sborem La Grande Bande ve studiu SONO RECORDS. V Arše vystoupí rovněž David Koller, Matěj Ruppert, Kamil  Střihavka, Ewa farna a další hosté, kteří se na vzniku CD podíleli. Koncert a křest CD je nejen kulturní událost sezóny, je to také mimořádně pozitivní poselství o práci bývalých i současných studentů škol pražského Jedličkova ústavu. Je také inspirací a nadějí pro všechny lidi s postižením, že navzdrory handicapu lze dosáhnout výjimečných úspěchů.

V závěru večera vystoupí pohyblivé dechové těleso Love Song Orchestra a Dj Baltazar. Výtěžek ze vstupného bude v plné výši věnován na technické vybavení vzdělávacího centra  STUDEO, jehož stavba bude zahájena v areálu JUS v roce 2011. Je skvělé, když  lidé s handicapem mohou žít a žijí normální život. A je naprosto úžasné, když mohou tvořit a prezentovat svou tvorbu spolu s předními českými umělci a hudebními skupinami,“ řekl o kapele The Tap Tap primátor hl. m. Prahy Pavel Bém.   

Objednávka vstupenek na Párty na kolečkách

Spot na YOUTUBE

Oficiální stránky THE TAP TAP

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,350 25,450
USD 21,570 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma