Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Studenti se opět budou prát s Thálií

Studenti se opět budou prát s Thálií
Placeholder | zdroj: Archiv

Divadelní festival PEREME SE S THÁLIÍ proběhne 26.-28.11. v Divadle Na Prádle. Již 7. ročník nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů pražských gymnázií pořádá soukromé Gymnázium Jaroslava Seiferta ve spolupráci s malostranským Divadlem Na Prádle.

V různých divadelních žánrech se představí studentské soubory z Gymnázia J. Seiferta, Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG), Gymnázia J. Nerudy, Gymnázia Nad Kavalírkou a Gymnázia Ch. Dopplera. Program bude probíhat na dvou scénách - v sále i kavárně Divadla Na Prádle. Tuto událost podpořila Městská část Praha 9 a přispěl rovněž Magistrát hl.m. Prahy.

Pořádající školu reprezentují převážně autorské tvary, zahrnující autorské čtení Pasiáns na prknech, operu Magdalena nebo divadelní kusy Děvčata z Brook Valley, Proměna a Superžena a Dvojníci. Součástí festivalu je Diskusní klub ve zkušebně divadla. Studentský Press tým zajišťuje přípravu a výrobu zpravodaje. Akci doprovodí autorská znělka studenta Gymnázia J. Seiferta  Jakuba Rosáka a Klip Thálie divadelního souboru Na ½ ucha.

V samotném závěru festivalu uvede divadelní soubor Holé neštěstí cimrmanovskou hru Dobytí severního pólu, kterou věnuje vzpomínce na skvělého autora a režiséra Ladislava Smoljaka. Shodou okolností letošní dramaturgie obsahuje také dramatizaci povídek Zdeňka Svěráka, o niž se přičinili studenti z Gymnázia Ch. Dopplera.

Přehlídku sledují umělečtí patroni Divsalónu (Dana Benešová-Trčková a Jan Václav Čep), kteří vybírají a uvádějí mladé talenty ve svém pravidelném občasníku v blízkém Divadle Kampa.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma