Sportovci v roli módních návrhářů
28. 2. 2011 – 12:48 | Ženy | red |Diskuze:
Přední čeští sportovci se budou stejně jako před dvěma lety podílet na vzniku olympijské kolekce, kterou budou využívat na hrách v Londýně. Oblečení bude připravovat firma Alpine Pro a zástupci Českého olympijského výboru věří, že stejně jako v předešlém případě bude nepřehlédnutelné.
"Před dvěma lety Alpine Pro projevila velkou odvahu a čeští sportovci o sobě dali nejen sportovními výsledky, ale i oblečením hodně vědět. Doufám, že bude pokračovat ve stejném duchu. Tentokráte mají navíc na přípravu více času," řekl předseda ČOV Milan Jirásek na dnešní tiskové konferenci v Praze.
Nepřehlédnutelný design
Šéf české mise na posledních olympiádách František Dvořák ocenil, že v Kanadě si české sportovce na rozdíl od předešlých akcích nikdo nepletl.
"Kolekce na léto bude ale něco jiného. Do Londýna pojede více lidí a i sortiment musí být větší," řekl Dvořák, podle nějž ČOV momentálně počítá s tím, že ve výpravě bude 268 osob.
Ve Vancouveru čeští sportovci poutali pozornost nápaditým designem. Červenomodrobílé národní barvy se nápaditě prolínaly v olympijských kruzích.
"Z tohoto designu ale nebudeme vycházet," uvedl ředitel výroby Alpine Pro Václav Hrbek. I on ale věří, že kolekce, která bude kompletně představena v dubnu 2012.
Testovací Synek
Olympijské oblečení budou opět v předstihu testovat vybraní sportovci. Členy takzvaného development týmu jsou například skifař Ondřej Synek, bikerka Tereza Huříková, basketbalistka Eva Vítečková nebo horolezec Petr Mašek.
"V Londýně jsem nespočetněkrát startoval, takže dobře vím, že tam panuje hodně různorodé počasí. Proto je potřeba vyzkoušet, aby materiály vyhovovaly," podotkl úřadující mistr světa a nejlepší veslař světa loňského roku Synek.
Část kolekce bude stejně jako před Vancouverem volně v prodeji, zakoupit nepůjde pouze oficiální nástupové oblečení. "Sportovní část bude v prodeji v širší míře než před dvěma lety," řekl Hrbek, podle kterého firma plánuje zřídit prodejnu i přímo v Londýně.