Sex vládne světem

- Ženy autor: Jan Janula

Sex na pracovišti přiznává v Česku každý třetí muž, 33,5 procenta, a téměř 30 procent žen, nejčastěji s kolegou či kolegyní, následuje sex s nadřízeným a nakonec sex s podřízeným. Vyplynulo to z výzkumu sexuálního chování a partnerských vztahů, který provedla společnost STEM/MARK.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Novinářům to dnes řekl profesor Petr Weiss ze Sexuologického ústavu, který se na výzkumu podílel. Odpovídalo v něm 1605 mužů a žen ve věku 35 až 65 let.  Nejoblíbenější sexuální pomůckou je podle výzkumu vibrátor, který používá 75 procent dotázaných.

Kdy začínáme

Bičík, lubrikační gel či venušiny kuličky zůstaly daleko za ním. Muži se považují za sexuálně náročnější než jejich partnerky, tvrdí to o sobě 30 procent mužů. Ženy se zase považují za aktivnější, ohodnotilo se tak 16,4 procenta dotázaných.

Výzkum zjišťoval i věk prvního pohlavního styku. Nejčastěji to bylo mezi 15. až 19. rokem, první sex mělo v tomto věku 67 procent mužů a 75,7 procenta žen.

První soulož před dovršením 15 let zažilo větší procento mužů, 12,6 procenta, než žen, 9,3 procenta. První pohlavní styk až po dvacítce mělo větší procento mužů.

To, že partnerský vztah komplikují sexuální poruchy, potvrdilo 86,6 procenta dotázaných. Jen necelých 16 procent ale tento problém s partnerem probírá a řeší. Svěří se 37 procent, ale problém dál neřeší.

Poruchy erekce

Jedním z nejčastějších problémů u mužů je porucha erekce. Vysokou důvěru v dosažení a udržení erekce má  52,4 procenta mužů, z nich naprostou důvěru necelých 20 procent.

Efektivním řešením poruch erekce je podle urologa Viktora Vika návštěva lékaře, přesto ho navštíví v prvním roce obtíží jen necelých 22 procent mužů, do dvou let necelých devět procent a po třech a více letech problémů s erekcí téměř 20 procent, zjistil průzkum.

Porucha erekce může být prvním projevem závažné choroby, jako jsou nemoci srdce a cév, cukrovka či onemocnění prostaty. Důležité je i proto, že jedině lékař může nabídnout účinnou léčbu, která je pouze na předpis.

Nejčastější léčbou jsou tablety užívané před pohlavním stykem.  Podle jiného průzkumu  stoupají i problémy s erekcí s vyšším počtem hodin strávených v práci či u počítače.

Zdroje: ČTK