Robert Atkins a "tučná" dieta

- Ženy autor: red

V americkém Ohiu se před 80 lety narodil známý lékař a nutriční specialista Robert Atkins. Proslavil se zejména svojí bezsacharidovou dietou, podle níž se ke štíhlé postavě lze "projíst" i konzumací tučných jídel.

Nutné je ale přitom zcela vynechat přílohy jako chléb, pečivo, brambory, těstoviny či rýži.
Atkinsovy závěry popíraly všechna dosavadní doporučení odborníků.

Jeho knihy se staly bestsellery a Atkinsovu dietu vyzkoušely miliony lidí po celém světě. Zejména ve Spojených státech a Británii je natolik populární, že se podle ní vaří i speciální pivo a některé restaurace nabízejí Atkinsovo menu.

Před Atkinsovou metodou, kterou mají v oblibě i mnohé hollywoodské hvězdy, naopak varovali mnozí vědci i zdravotníci. Má totiž své výhody i nevýhody. Pozitivní je, že při ní člověk nepociťuje hlad ani chuť k jídlu a hmotnost jde dolů celkem rychle (což je ale částečně způsobeno ztrátou vody).

Chuťově fádní

 Na druhé straně ale dieta neposkytuje dostatek látek rostlinného původu a je chuťově fádní. U citlivějších lidí navíc může způsobit žlučníkové potíže a přemíra tuků zvyšuje riziko srdečních chorob.

Robert Atkins se již jednoznačného posouzení svého životního díla nedožil. Zemřel v roce 2003 na následky úrazu hlavy po pádu na náledí.

Zdroje: ČTK