Pyramidu ovládly kočky

- Ženy autor: red

Majestátní mainské mývalí kočky, mohutné britské kočky, tygry připomínající kočky bengálské a další desítky zástupců kočičích plemen se o víkendu v Praze představily na mezinárodní výstavě ušlechtilých koček.

Do břevnovského Hotelu Pyramida si oblíbené domácí mazlíčky přišly prohlédnout desítky návštěvníků. Součástí přehlídky bylo i vyhlášení vítězů několika kategorií celoroční soutěže Kočka roku. Celkem se  představilo kolem 250 nejkrásnějších koček z ČR, Slovenska, Polska, Dánska, Německa a dalších zemí.

Jemný kožíšek

"Většinu tvoří mainské mývalí kočky a kočky britské, které jsou dnes v oblibě," řekla pořádající Marie Říhová, předsedkyně První organizace chovatelů koček v ČR.

Dále upozornila na velmi vzácné plemeno donský sfinx pocházející z Ruska. Zastoupení zde měly také nová plemena koček norských lesních a další málo známý zástupce ruských plemen něvská maškaráda.

Nechyběly ani kočky bengálské připomínající svou tak trochu srstí malé tygry, ale ani "obyčejné" kočky domácí.

Kocour roku 2010

Obdiv především u dětí vzbuzovala koťátka siamských a orientálních koček a jen málokdo odolal nutkání pohladit si jejich jemný kožíšek.

Kočkou roku 2010 v nejpočetněji zastoupené kategorii polodlouhosrstých byl slavnostně vyhlášen kocour kočky mainské mývalí Rahjah Supernova, jehož majitelkou je Walentina Choulíková.

Samci mohou vážit až 14 kilogramů a byly vyšlechtěny pravděpodobně křížením amerických koček z oblasti Nové Anglie a Maine s dlouhosrstými kočkami z Evropy.

Zdroje: ČTK