Dnes je pondělí 8. března 2021., Svátek má Gabriela
Počasí dnes -3°C Smíšené přeháňky

Premiéra hry Marie Stuartovna

Premiéra hry Marie Stuartovna
zdroj: Tisková zpráva

Začátkem ledna měly ve Vinohradském divadle premiéru Schillerovo drama Marie Stuartovna a zároveň nový koktejl Chambord Martini Bubblys.

Základními ingrediencemi koktejlu jsou francouzský likér Chambord a italský Martini Sekt Brut. Ty se také objevily v záplavě květin v rukách Dagmar Havlové a Lucie Juřičkové. Premiéry se mimo jiné zúčastnili Martin Stropnický, Jiřina Jirásková, Václav Havel s dcerou Dagmar Havlové, premiér Jan Fisher a mnoho dalších. Koktejl Chambord Martini Bubblys přítomným hostům natolik zachutnal, že si jej budou moci dopřávat i při dalších představeních.

Interpretace a provedení hry Marie Stuartovna je netradiční a svým pojetím se více přibližuje modernímu publiku. Jako "klasiku v uvozovkách" označil náplň nadcházející sezóny umělecký šéf pražského Divadla na Vinohradech Martin Stropnický, kterou startuje premiéra hry Marie Stuartovna.

Jelikož se drama Marie Stuartovna odehrává v královském prostředí, chce likér Chambord upozornit svojí účastí na představeních na svůj královský původ, a to v kombinaci s prémiovým sektem Martini Brut. Koktejl Chambord Martini Bubblys je v podstatě obměnou slavného francouzského koktejlu Kir Royal, který hrál důležitou roli na recepcích státních delegací.

Chambord Martini Bubblys zvládnete připravit také doma

Ingredience na jeden drink
• 1-2 cl Chambord
• Martini Brut Sekt

Na dno sklenice na šampaňské, tzv. „flétny“ nalijte Chambord a dolijte sektem Martini Brut. Do sklenice můžete vložit malinu nebo ostružinu na ozdobu.

Dnešní podoba Chambordu byla inspirována speciálním ostružinovým likérem, který se vyráběl na konci 17. století v údolí Loire Chateau ve Francii. Poprvé byl představen králi Ludvíkovi XIV. při jeho návštěvě Chateau de Chambord. Tehdy bylo přirozené, že s vytříbenými královskými pokrmy byly konzumovány také výjimečné nápoje, na královském dvoře především likéry a koňaky. Chambord se vyrábí pouze z přírodních ingrediencí v nádherném zámku v tradičním údolí Loire Chateau jižně od Paříže. Jeho nesrovnatelnou chuť tvoří nejkvalitnější ostružiny, maliny, madagaskarská vanilka, mariánská citrusová kůra, akátový med a samozřejmě pravý francouzský koňak.

Martini sekty jsou na českém trhu naprostou novinkou. Martini bylo zrozeno v severoitalské oblasti Piedmont proslavené jako region velkých vinařů s dlouhou tradicí a historií v oblasti výroby vína. Již na začátku 19. století získaly sekty Martini díky své kvalitě celosvětové uznání, jsou oblíbené nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. Běžný výrobní proces šumivých vín v 19. století spočíval v “napumpování” CO2 do neperlivého vína. Výrobní proces Martini sektů probíhá oproti tomu 100% přírodní cestou, kterou vynalezl v  roce 1895 Frederico Martinotti, přítel rodiny Rossi. Tak se zrodily sekty Martini s chutí plnou italského slunce.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,370 26,470
USD 22,250 22,390
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma