Pohodový rok 2010 s Tiscalačkou

- Ženy autor: red

Pojďme si udělat tento rok opravdu lepší. Žádná velká předsevzetí, která skončí během pár dní, ale drobné změny krok za krokem… Buďme v pohodě s naší Tiscalačkou…

Kdo je Tiscalačka? Podle jména určitě žena. A my víme, že nikdy není tak úplně spokojená, snaží se stihnout práci a rodinu, případně rodinu založit. Možná chce taky trochu zhubnout, mít na sebe více času, poznat něco nového a žít zdravě… Můžete to být právě vy!

Máme tu nejkratší týden v roce, do kterého většina z nás vkládá mnoho nadějí. Ostatně tak jako  každý rok, ale tentokrát to bude to pravé! Jdeme do toho společně, milé čtenářky TISCALI.

Začátek nového života s Tiscalačkou
Po silvestrovském úplňku (letos s částečným zatměním) Měsíc ubývá, lidově řečeno „couvá“ - pomalu se ztenčuje v písmeno C. Nás nyní zajímá především to, že se opravdu výborně shazují nadbytečná kila, která se na nás mohla "přilepit" svátečním hodováním.... I když třeba na tyto „babské povídačky“ nevěříte, můžete to zkusit. Nemáte co ztratit, maximálně nějaké to přibrané půlkilčo…  

Luna ve dnech 1. až 3. ledna 2010
1. a 2. ledna prochází Luna znamením Raka. Rak ovlivňuje trávení,takže opatrně s novoročním hodováním. Samozřejmě si nebudeme kazit začátek roku hned dietou (opravdu neplatí, že „jak na Nový rok, tak po celý rok"!!!), ale zmenšení porcí je dobrý start pro náš pohodový rok 2010. Pokud chcete svému zažívání pomoci,  zkuste vedle osvědčeného „frťana“ nebo medikamentů třeba mátový čaj. Pokud nemáte čerstvou mátu, sáhněte po praktickém pytlíkovaném čaji (koupíte např. v lékárně). Ale pamatujte: až půjdete příště do restaurace, zkuste si místo sladké limonády objednat právě mátový čaj. Při troše štěstí bude z čerstvé máty a  v každém případě do sebe nebudete prát prázdné kalorie. A už to je dobrý krůček… Dne 3. ledna prochází Luna znamením Lva.  Jelikož Lev ovlivňuje srdce, kterému prospívá pohyb, zkuste nedělní procházku v poněkud svižnějším tempu.  K pohybu se budeme pravidelně vracet, ale jak již bylo řečeno: krok za krokem. Nikam nespěcháme. Máme na to celý rok. Tak ať se daří.

Zajímavosti prvních tří dnů roku 2010
Pátek 1. ledna, Nový rok (ano, toto je ta jediná možnost, kdy se Nový rok skutečně píše s velkým „N“, obecně je ovšem nový rok – myšleno jako celý rok – psáno pochopitelně s malým „n“).  V pražském Klementinu byla tento den naměřena nejvyšší teplota v roce 2007 (12,5 stupňů C) a nejnižší v roce 1784 (minus 21,4 stupně C). Svátek 1. ledna slaví většina křesťanského světa jako Nový rok (a to již od roku 1622, do té doby uznával papežský stolec jako začátek roku 25. březen), ovšem pravoslavná církev dodržuje juliánský kalendář, podle něhož Nový rok připadá na 14. ledna. Pro židy a muslimy je začátek nového roku pohyblivý stejně jako pro obyvatele Číny a některých dalších východoasijských zemí.

Praktický tip
Akce „CENOVÝ TRHÁK“ (Fashion Arena Outlet Center) ještě sníží ceny, které jsou v outletovém centru celoročně o minimálně 30 % nižší než v běžných obchodech. Velká slevová akce potrvá do 14. 2. 2010 a zúčastní se jí všechny obchody centra.

Já sním o Vánocích klidných?
Vánoce 2009 jsou za námi. Pokud máte pocit, že vaše svátky byly přímo příšerné, pusťte si film Čtvery vánoce. Nejenže vás pobaví, ale možná zjistíte, že vaše příbuzenstvo není až zas tak hrozné….

Praktické odkazy na webu (hubnutí)
http://www.poweryoga.cz/
http://davidhuf.cz/
http://www.honza-aerobic.cz/

Úkoly na tento týden (shrnutí)
1. Buďte v pohodě, máme čas… Pamatujte, že procházka zimní krajinou/městem potěší  mysl i srdce. 
2. Myslete na ubývající Měsíc a malinko si zmenšete porce.   
3. Napište si na lísteček do peněženky, abyste při příštím nákupu koupil/a mátový čaj.

Zdroje: ČTK