Opice budou mít módní přehlídku

- Ženy autor: Jan Janula

Módní přehlídku a internetovou aukci originálních šatů navržených libereckými studenty z afrických látek uspořádá v květnu pražská zoologická zahrada ve spolupráci s občanským sdružením Kedjom-Keku

Výtěžek přispěje k ochraně ohrožených goril nížinných a rovněž na stavbu české školy v Kamerunu.  informovala mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová.

Africké doplňky

"Originální šaty a doplňky budou ušity z látek dovezených přímo ze střední Afriky," vysvětlil v tiskové zprávě ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Původní návrhy modelů na léto 2011 s jedinečnými barvami a vzory připravují studenti oděvního návrhářství Technické univerzity v Liberci. Šaty představí v neděli 22. května od 14:00 hodin v pražské zoo, a se budou dražit v internetové aukci.

Opice na Facebooku

Výslednou podobu speciální módní kolekce spojující africkou barevnost s českými nápady mohou zájemci ovlivnit hlasováním na Facebooku http://apps.facebook.com/latkyafrika. Vybírat mohou pro ně nejatraktivnější látky a také střihy, o něž by měli největší zájem.

Výnos z prodeje originálních šatů si rovným dílem rozdělí zoologická zahrada a Kedjom-Keku. Zahrada chce těmito penězi podpořit své aktivity na záchranu goril nížinných žijících ve střední Africe.

Druhá část poputuje na projekt školy v západním Kamerunu, kterou zde staví Kedjom-Keku, dodal Bobek.

Zdroje: ČTK