Neústupnost tří synů zachránila život "mrtvé" matce

- Ženy autor: red

Šedesátiletá Francouzka prohlášená za "velmi jistě klinicky mrtvou" se po 14 hodinách probudila k životu v nemocnici v Bordeaux, kam byla převezena na naléhání synů, kteří odmítali její odpojení od přístrojů udržujících ji při životě. Informuje o tom agentura AFP.

Žena, která se léčí s rakovinou, zkolabovala na poliklinice na předměstí Bordeaux po injekci předcházející chemoterapii. Ošetřující lékař ji přivedl k životu, ale po poradě s kolegy zavolal jejím synům, že jejich matka, mezitím napojená na umělé dýchání, je "velmi jistě klinicky mrtva". Byla pak převezena do univerzitní nemocnice, kde se zjistilo, že nejde o mozkovou smrt, a po čtrnácti hodinách se probudila.

Zázrak a chyba v komunikaci

"Je to svým způsobem zázrak," řekl ředitel nemocnice Yves Noël, podle něhož se ošetřující lékař dopustil "chyby v komunikaci", ale ne chyby lékařské, protože pacientce zachránil život.
"Moji synové mi vysvětlili, že mě poliklinika chtěla odpojit od přístrojů, ale protože to odmítali, byla jsem převezena do univerzitní nemocnice," řekla žena AFP. "Ještě si úplně neuvědomuju, co se stalo, ale myslím, že nejvíc šokováni byli moji tři synové."

Zdroje: ČTK