Dnes je pondělí 20. září 2021., Svátek má Oleg
Počasí dnes 15°C Skoro zataženo

Metrosexuál včera a dnes

Metrosexuál včera a dnes
zdroj: tisková zpráva

Metrosexuál může najít zalíbení tak jako kdokoliv z nás takřka v čemkoliv; jedna vášeň však metrosexuály spojuje: láska ke svému zevnějšku.

Za metrosexuály označujeme muže jakékoliv sexuální orientace, kteří o sebe přehnaně pečují. Všichni mají jedno společné: chtějí být krásní a přitažliví. Do prostředků na neustálé vylepšování svého vzhledu jsou ochotní investovat nemalé částky a nečiní jim problém věnovat údržbě pěkného zevnějšku většinu svého času. Před zrcadlem a v koupelně, případně v kosmetických salonech a posilovnách, tráví metrosexuálové mnohem více času než například se svou rodinou či s přáteli u piva.

Výraz „metrosexuál“ vznikl trochu nešťastně, když jej v roce 1994 poprvé použil v jedné ze svých knih anglický spisovatel Mark Simpson; původně měl tento pojem označovat (převážně v negativním smyslu) extravagantní a marnivé mladíky z velkých měst (metropolí), jakési „floutky“ a „poflakovače“.

Dnes už je výraz „metrosexuál“ vnímán ve zcela jiném světle. Když kosmetický průmysl objevil v Simpsonově knize tento novotvar, stvořil z něj modlu mužů toužících po dokonalosti svého zevnějšku. Ti, kteří jsou takto označováni, mají k pobudům a poflakovačům skutečně na míle daleko. Naopak, většinou se jedná o úspěšné a velmi sebevědomé muže, kteří nepovažují za zbytečné trávit čas péčí o svůj zevnějšek. Tito muži o sebe jednoduše řečeno pečují stejně jako ženy.

Někteří si depilují hrudník, aplikují pleťové masky, pravidelně absolvují manikúru i pedikúru a velmi pravděpodobně mají i svého kadeřníka. S oblibou navštěvují kosmetická studia, nakupují značkové oblečení, pozorně sledují nové módní trendy a největší zdroj potěšení pro ně s trochou nadsázky představuje pohled do zrcadla. Nezbytností se jim stal život v metropolích; v bezprostřední blízkosti nejlepších obchodů, butiků, kadeřníků, kaváren, barů a diskoték nebo sportovních klubů.

Mediální cirkus nás tak už bez ohledu na pohlaví dnes a denně ujišťuje o tom, co vše potřebujeme ke kvalitnímu životu v současné poživačné době. A že toho není málo. Nároky neustále stoupají; stačí například jen připomenout, že jen za loňský rok utratili Američané za zkrášlující přípravky neuvěřitelných dvě stě padesát miliard dolarů! Zdá se vám tato částka přemrštěná? V tom případě tedy zřejmě nepatříte k těm, kteří nutně potřebují šampón a kondicionér, které jsou k vašim vlasům šetrné a dodají jim žádoucí lesk, značková tělová mléka, sadu kvalitních krémů, několik různých parfémů, toaletní vody, tužidlo, gel, vosk a lak na vlasy, značkovou sadu žiletek, pěnu na holení včetně mléka po holení, kvalitní pleťové masky, odborné depilace ve vyhlášených kosmetických salónech, pedikúru, manikúru…

K označení metrosexuál se v současné době hlásí stále více mužů nejen ve světě, ale i u nás. Mnohé z nich najdeme mezi umělci, zpěváky nebo vrcholovými sportovci. Za typického metrosexuála a jakýsi idol „dokonalého muže“ je obecně považován slavný fotbalista David Beckham, který díky svému image úspěšně prodává i  parfémy s jeho jménem. Pozadu však nezůstávají ani zpěvák Robbie Williams, náš moderátor a zpěvák Leoš Mareš nebo umělec a sportovec Jiří Korn.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,350 25,450
USD 21,570 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma