Messi na Facebooku - 6 000 000 přátel za pár hodin

- Ženy autor: Jan Janula

Když si argentinský útočník FC Barcelony Lionel Messi si ve středu ráno otevřel profil na sociální síti Facebook asi netušil, že málem přivodí její kolaps. Za několik hodin totiž dostal šest milionů žádostí o přátelství od svých fanoušků a fanynek.

"Vítejte všichni, děkuji za všechny vaše vzkazy, které jste mě poslali. Budeme si nyní s Facebookem bližší," napsala fotbalová hvězda na stránce www.facebook.com/LeoMessi svým fotbalovým fanouškům z celého světa.

Zlatý míč i zlaté srdce

Třiadvacetiletý Messi, který pochází z argentinského města Rosario ležící 300 kilometrů severně od Buenos Aires, získal v letech 2009 a 2010 Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Je už považován za nástupce zbožňovaného Diega Maradony.

Na rozdíl od něj ale vystupuje skromně, nevychloubá se, ani nepodvádí (viz Maradonova slavná "Boží ruka"  kdy zapřel gól rukou, který viděl na obrazovkách celý svět).

Asi i proto má tolik příznivců. U žen prý zase nevzbuzuje erotické touhy  tolik jeho fotbalové umění,  jako menší subtilní postava, která je pro mnohé příslušnice něžného pohlaví tak přitažlivá.

Zdroje: ČTK