Manželka Sarkozyho má problémy s deskou

- Ženy autor: Jan Janula

Čtvrté album Carly Bruniové-Sarkozyové, které mělo vyjít letos na podzim, si budou moci fanoušci francouzské první dámy koupit až na jaře příštího roku. Odklad jeho vydání souvisí s prezidentskými volbami, které se ve Francii uskuteční příští rok v květnu, uvedl mluvčí Sarkozyové Bertrand de Labbey.

"Vydání alba letos na jaře by vzhledem k volbám komplikovalo jeho propagaci, protože volba prezidenta je už blízko," řekl mluvčí. "Média by se mohla obávat, že propagací alba odebírají podporu jejímu manželovi Nicolasi Sarkozymu v předvolební kampani, a mnohá by bezpochyby raději o albu nemluvila," dodal.

Zpěv první dámy

Sama první dáma se k situaci kolem plánovaného alba nechce nijak konkrétně vyjadřovat a pokud jde o komentář, odkázala novináře na tiskovou zprávu.

"Sama bez problémů souhlasila s tím, že vydat album po volbách bude rozumnější," uvedl v ní pak její mluvčí. Dá přednost tomu, že podpoří prezidenta v předvolební kampani.

Po albu Quelqu'un m'a dit (Někdo mi řekl, 2002), No Promises (Žádné sliby 2007) a Comme si de rien n'était (Jako by se nic nestalo, 2008) by se na albu mělo objevit tucet písní.

Sladká Francie

Autorkou většiny z nich je Sarkozyová. Mezi písněmi je i Dolce Francia, italská adaptace populární písně francouzského šansoniéra Charlese Treneta Douce France (Sladká Francie).

Bývalá topmodelka žalovala nedávno regionální deník Le Journal du Midi za to, že uveřejnil v únoru na internetových stránkách výňatek z této písně.

Ten pak převzaly mnohé další sdělovací prostředky. Album už začala Bruniová-Sarkozyová nahrávat v jednom pařížském studiu.

Zdroje: ČTK