Dnes je úterý 5. července 2022., Svátek má Cyril a Metoděj
Počasí dnes 26°C Dešťové přeháňky

Literární soutěž má zlepšit literární představivost a komunikační schopnosti dětí

Literární soutěž má zlepšit literární představivost a komunikační schopnosti dětí
zdroj: tisková zpráva

Děti méně čtou, zhoršuje se jejich komunikační schopnost, jsou ovlivňovány televizní, počítačovou mluvou a jazykem komunikace krátkých zpráv SMS.

Na tyto negativní dopady moderních technologií upozorňuje řada vědeckých studií, například epidemiologický výzkum brněnské Masarykovy univerzity. Od nové literární soutěže, kterou včera vyhlásila Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (VoZP ČR), jedna z největších zdravotních pojišťoven u nás, si její tvůrci slibují, že pomůže dětem a dospívající mládeži zlepšit jejich jazykové vyjadřování. „Výsledky výzkumů jsou burcující. Zvolili jsme v soutěži téma zdraví, protože se blíží prázdniny a děti jsou v tomto období ve větším nebezpečí než během školního roku. Rádi bychom, aby se zamyslely, jak je pro ně zdraví důležité a zároveň se pokusily své myšlenky vyjádřit tvůrčím způsobem,“ říká Stanislava Jelenová,  tisková mluvčí VoZP ČR.  

Do soutěže se mohou přihlásit žáci od 6 do 15 let – soutěž je rozdělena do dvou kategorií  podle věku soutěžících. Každý žák zároveň soutěží  za svoji školu, kterou navštěvuje. Vedle individuální kategorie budou oceněny i školy, které do soutěže vyšlou největší počet žáků. Soutěž se koná až do konce června, vítězové budou vyhlášeni před začátkem nového školního roku. O vítězi bude rozhodovat odborná porota, jejíž předsedkyní se stala spisovatelka Barbara Nesvadbová: „Těším se na všechno, co děti vytvoří. Děti jsou inspirativní a upřímné, neskrývají svoje strachy, zklamání , radost či lásku .

Informace o soutěži lze najít na stránkách Vojenské zdravotní  pojišťovny: www.vozp.cz nebo přímo na specializovaném webu: www.zdraviaja.cz.

VoZP ČR je otevřenou zdravotní pojišťovnou a k dnešnímu dni má cca 600 000 pojištěnců. Má uzavřeny smlouvy s více než 22 tisíci zdravotnickými zařízeními.  Mezi hlavní strategické cíle VoZP ČR patří dobrá komunikace, včasná úhrada zdravotní péče poskytnuté zdravotnickými zařízeními na jedné straně a podpora preventivních programů s cílem zlepšení zdravého způsobu života u svých pojištěnců na druhé straně, které jsou hrazeny z Fondu prevence VoZP ČR.

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky patří mezi nejvýznamnější zdravotní pojišťovny, která na trhu působí už od roku 1993. Jako jediná zdravotní pojišťovna i v roce 2010 nabízí 25 výhod pro své pojištěnce v rámci preventivních programů a chce i touto formou zlepšovat zdraví svých klientů. (více najdete na www.vozp.cz).

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,820
USD 23,660 23,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma