Dnes je neděle 7. března 2021., Svátek má Tomáš
Počasí dnes 7°C Polojasno

Laserová operace – cesta ke světu bez brýlí

Laserová operace – cesta ke světu bez brýlí
zdroj: Tisková zpráva

Vidět dobře, to je učiněná výhra.

Kolik jen šťastlivec bez dioptrií ušetří času s každodenním nasazováním kontaktních čoček, péčí o brýle, návštěvami optiky či očních lékařů a kolik stresu, věčných obav ze zapomenutého roztoku na čočky, pouzdra nebo brýlí... A těch peněz! Když si spočítáte, že jedny kvalitní brýle stojí minimálně 5 000 Kč, balení kontaktních čoček na rok od 5 600 po 18 000 Kč a násobíte množstvím potřebným v každém roce života, vyjdou vám stotisícové částky.

Nejčastější dioptrickou vadou je krátkozrakost (myopie).  Mhouříte oči, abyste jasně viděli do dálky? Míjíte své přátele na ulici, aniž byste je poznali? Píše vaše dítě s nosem nalepeným na sešit? Pokud ano, jedná se o první příznaky myopie, tedy poruchy vidění na dálku.

Lékem jsou již zmiňované brýle a kontaktní čočky nebo laserová operace. Ta je z hlediska nákladů jednoznačně nejvýhodnější – ceny začínají na 30 000 Kč. Ti, kdo odstranění dioptrií laserem absolvovali, se vzácně shodují: Nejlepší investice v životě. Svět bez brýlí je krásnější. Otevřely se mi nové profesní možnosti. Cítím se po všech stránkách lépe...  Až by se mohlo zdát, že laserové operace jsou spásným řešením pro každého. Jenže v medicíně obecně, a u oftalmologických zákroků obzvlášť, se hodí za ono okřídlené „dvakrát měř a jednou řež“ přidat minimálně tři vykřičníky. "Každému zákroku by mělo předcházet zevrubné vstupní vyšetření a teprve podle výsledků  rozhodnout, zda je laserová operace vhodná," říkají zkušení profesionálové z Refrakčního  Centra Praha.

 „Nenávist, krystalická nenávist, tak by se bez nadsázky dal popsat můj vztah k brýlím,“ říká Barbara Nesvadbová. "Jen představa, že mi někdo řeže do oka, ta byla nepřijatelná. Ani nevím proč, pak najednou odpor k operaci zmizel. A já začala s rešeršemi. Postupně jsem zjistila, že snad každý druhý člověk, kterého znám, je po operaci. Tak jsem se teda odhodlala. A dnes? Dnes je mi jen líto, že jsem se neodvážila dřív...“

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma