Kupte si kočkometr, přispějete na kočičky v útulku

- Kuriozity autor: red

V pražských Modřanech je nový útulek pro kočky. Zřídilo ho občanské sdružení Šanta kočičí z darů a vybudovalo za přispění dobrovolníků. Nyní mohou lidé koupí kočkometru, tedy pronájmem jednoho metru čtverečního útulku, přispět útulku na výživu a veterinární péči o opuštěná a ztracená zvířata. Aktuálně čeká na novou rodinu 29 chlupatých krasavců a krasavic, mezi nimi i několik malinkatých koťátek.

"Kočkometr je pronájem metru čtverečního v našem útulku, stojí 150 korun a je to skutečný náklad na měsíční pronájem. Koupí podpoří lidé všechny kočky na kočkometrech," řekla jednatelka sdružení Jana Kohoutová. Lidé mohou poslat finanční dar na účet sdružení ČSOB 209977082/0300. Sdružení uvítá i malé částky zasílané trvalým příkazem.

Bývalá Chirana

Nový prostorný útulek se zázemím a karanténou vznikl renovací v areálu bývalé Chirany, dočasný azyl tu je připraven až pro 50 koček. Sdružení nabízí kočky z útulku k adopci na svém webu a na umísťovacích výstavách. V průměru se daří zachránit a umístit 70 koček ročně. Za jedno zvíře zaplatí zájemce 400 korun jako příspěvek na odčervení, očkování a u dospělých kocourů a koček na kastraci.

Sdružení Šanta kočičí se stará o opuštěné kočky od roku 2006, doposud o ně pečovali dobrovolníci v depozitech, tedy u sebe doma. "Pak se ovšem změnily právní předpisy a my jsme si uvědomili, že bude obtížné kočkám pomáhat, umísťovat je, spolupracovat na odchytech a kastracích, pokud se nám nepodaří stát se skutečným útulkem se všemi povoleními. To se nyní stalo," řekla Kohoutová.

Provoz a péči o opuštěná zvířata zajišťují výhradně dobrovolníci. Další se mohou hlásit a pomoci třeba s účetnictvím. Mohou zvířata krmit, hrát si s nimi a mazlit se, aby byla dobře připravena na svůj nový domov.

Tagy: pomoc kočky zvířata

Zdroje: ČTK